Świat liter – program stworzony z myślą o dzieciach

Twoje dziecko lubi bawić się Twoim telefonem i już nieraz zupełnie nieświadomie usunęło Ci ważną aplikację, kontakt czy wiadomość?  Teraz możesz swojego malucha zająć czymś zupełnie innym i na pewno bardziej pożytecznym. Program edukacyjny „Świat Liter” to świetne narzędzie, które nie tylko sprawia naszym pociechom frajdę, lecz także uczy je alfabetu i wykształca umiejętność pisania używanych w naszym języku liter.

Aplikacja oferuje cztery formy nauki, które zostały podzielone ze względu na wiek dziecka i jego poziom zaawansowania w nauce alfabetu.

Pierwsza lekcja dostępna w programie nosi nazwę „Litery”. Tutaj nasze dziecko ma możliwość poznania wyglądu wszystkich liter używanych przez nas na co dzień. Jest to bardzo dobra propozycja szczególnie dla naszych najmłodszych pociech.

Bardzo ciekawą propozycją jest tryb drugi nazwany „Zgaduj”. W trybie tym maluch musi wykazać się nabytą w lekcji pierwszej wiedzą i wskazać na przedmiot czy zwierzę zaczynające się na literę wyświetlaną przez program na ekranie urządzenia.

Lekcja trzecia należy do najbardziej zaawansowanych. „Pisanie”, bo tak jest ona zatytułowana, umożliwia naszej pociesze spróbowania sił w praktyce poprzez rysowanie wybranych przez program liter.

Ostatni tryb, „Nakarm”, na pierwszy rzut oka wygląda bardziej na grę, lecz mimo to zawiera elementy edukacyjne. Tutaj nasze dziecko staje przed zadaniem nakarmienia kolejnymi literami alfabetu postaci przypominającej słynnego Pacmana, co zapewnia nie tylko rozrywkę, ale pozwala także na usystematyzowanie wiedzy zdobytej w lekcjach dostępnych w „Świecie liter”.

Aplikacja autorstwa Tomasza Bagłaja jest bezpłatna. Można ją ściągnąć z Android Marketu.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button