Chopin w telefonie, czyli najnowsza polska aplikacja o słynnym kompozytorze

Brak odpowiedniej ilości audio-przewodników w polskim Muzeum Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli nareszcie nie będzie już dla żadnego turysty problemem. Od stycznia w AppStore i Android Market dostępna jest bowiem specjalna aplikacja „Chopin”, która poprowadzi Cię po domu rodzinnym słynnego polskiego kompozytora oraz umożliwi wysłuchanie jego najpopularniejszych utworów.

W każdy weekend do miejscowości Żelazowa Wola przyjeżdżają tysiące turystów z różnych zakątków świata. Do tej pory skutkowało to tym, że zwiedzający nie mogli wypożyczyć specjalnego przenośnego przewodnika, ponieważ muzeum najsłynniejszego polskiego kompozytora dysponowało zaledwie 300 takimi urządzeniami.

Firma iSource zaproponowała więc przygotowanie specjalnej aplikacji na telefony komórkowe, dzięki której każdy będzie mógł mieć swój własny audio-przewodnik u siebie w kieszeni. Pomysł władzom muzeum się spodobał i tak oto powstał program „Chopin”, który dostępny jest dla wszystkich korzystających z iOS-a i Androida.

Do najważniejszych funkcji aplikacji bez wątpienia zaliczyć można wspomnianą już przez nas opcję zwiedzania muzeum w Żelazowej Woli ze specjalnym, wirtualnym przewodnikiem. Poza tym aplikacja zawiera dużą ilość bardzo ciekawych zdjęć z wnętrza domu Chopina oraz parku znajdującego się w rodzinnej miejscowości kompozytora pod Sochaczewem.

Twórcy programu przygotowali też coś z myślą o melomanach i specjalnie dla nich zamieścili w aplikacji zbiór najsłynniejszych utworów Chopina.

Póki co, audio-przewodnik dostępny jest w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej. Biorąc jednak pod uwagę dużą liczbę Niemców odwiedzających Żelazową Wolę, można snuć przypuszczenia, że za jakiś czas pojawi się program przygotowany również i z myślą o nich.

Aplikacja „Chopin” dostępna jest za darmo w AppStore i Android Market.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button