Jenga – popularna gra przeniesiona na smartfony

Jesteś fanem popularnych drewnianych klocków Jenga? A może jeszcze nigdy w życiu nie próbowałeś w nie zagrać, ale bardzo byś chciał? Jeśli tak, to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość – od teraz możesz mieć ulubione na całym świecie klocki w swoim telefonie. A wszystko dzięki aplikacji, specjalnie przygotowanej z myślą o użytkownikach iOS-a i Androida.

Mimo że Jenga popularne są na całym świecie, nie wszyscy w naszym kraju wiedzą do końca o co chodzi, dlatego pokrótce przedstawimy zasady zabawy.

W zabawie bierze udział od dwóch do czterech osób. Każdy z uczestników ma za zadanie w jednej rundzie wyciągnąć środkowy klocek z przygotowanej wcześniej wieży, a następnie położyć go na górze konstrukcji. Osoba, która naruszy drewnianą budowlę i spowoduje jej zniszczenie, przegrywa.

Elektroniczna Jenga nieco różni się od tradycyjnej wersji, choć oczywiście nie brakuje jej elementów typowych. Do dyspozycji gracza są w aplikacji trzy tryby gry: Klasyczny, Arcade i Pass 'n’ Play.

W tym pierwszym naszym celem jest bicie rekordów wysokości drewnianej wieży. W „Arcade” klocki są kolorowe, a my musimy układać jak najwięcej warstw w jednym kolorze. Ostatnia opcja zaś to swego rodzaju multiplayer, dzięki któremu możemy zagrać w Jenga za pomocą telefonu z maksymalnie czterema osobami.

Oczywiście w mobilnej wersji Jengi nie mogło zabraknąć też tablicy z najlepszymi wynikami osiągniętymi przez użytkowników Androida.

Aplikacja zasługuje też na wyróżnienie pod względem dobrze dopracowanej grafiki, która wygląda naprawdę imponująco i bardzo realistycznie.

Za aplikację „Jenga” w AppStore trzeba zapłacić $0.99, natomiast w Android Markecie 10,40 polskich złotych. Ale czy któryś z fanów drewnianych klocków będzie przy pobieraniu w ogóle patrzył na cenę?

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button