Star Warfare:Alien Invasion – kosmici, przygotujcie się na jatkę!

Mobilnych gier, w których niszczy się hardy wrogo nastawionych kosmitów, jest w sieci całe mnóstwo. Większość z nich nastawiona jest bardziej na tryb dla jednego gracza, aniżeli rozbudowany multiplayer. „Większość”, bo zdarzają się przecież wyjątki, takie jak chociażby „Star Warfare:Alien Invasion”, któremu poświęcony jest właśnie ten wpis.

Twórcy gry „Star Warfare:Alien Invasion” nie pokusili się o szczegółowe przedstawienie fabuły w swoim produkcie mobilnym. Patrząc jednak na to, iż  niszczy się w niej kosmitów można łatwo dojść do wniosku, że mamy do czynienia z inwazją obcych (co wynika również z samego tytułu aplikacji), którą, jako gracze, musimy jak najszybciej powstrzymać. Jeżeli już na samą myśl o kolejnym shooterze wyglądającym jak każdy poprzedni zaczyna Wam się robić niedobrze, uspokajamy – opisywana tutaj gra nie jest żywą podróbką klasyki i posiada kilka godnych uwagi elementów.

Produkcja studia Freyr Games umożliwia wirtualną zabawę w dwóch trybach: dla jednego gracza i wielu graczy. W tym pierwszym do przejścia są 42 levele osadzone na 7 różniących się od siebie mapek. Na każdym z poziomów naszym zadaniem jest odpieranie ataków kosmitów, za które otrzymać możemy punkty doświadczenia oraz wirtualną gotówkę, pozwalające na wyposażenie sterowanej przez nas postaci w, między innymi, futurystycznie wyglądające karabiny.

Zdecydowanie bardziej rozbudowany od standardowego trybu rozgrywki jest Multiplayer. Pozwala on na grę z aż ośmioma graczami (7 + my). Możemy skorzystać tutaj ze standardowego deathmatchu, rozgrywki polegającej na zdobywaniu flag czy chociażby walce „każdy na każdego”. Niestety, mimo że „Star Warfare:Alien Invasion” może pochwalić się blisko milionem pobrań, wciąż ciężko jest znaleźć w nim chętnych do gry w sieci.

System sterowania w opisywanej produkcji nie różni się od tych, które stosowane są w innych strzelankach. Do dyspozycji mamy zatem dwie wirtualne gałeczki, które odpowiadają za oddawanie strzałów, a także poruszanie się głównym bohaterem.  Fani gatunku z pewnością wiedzą, o czym piszemy.

Jeśli chodzi o grafikę, kosmiczny shooter od Freyr Games nie zrobił na nas wielkiego wrażenia. Fatalnie może i nie wygląda, ale na pewno nie ma w nim niczego, czym można by było się zachwycać.

„Star Warfare:Alien Invasion” dostępny jest w AppStore. Pobranie go na urządzenie jest darmowe. Trzeba jednak liczyć się z tym, że w grze wyświetlają się reklamy i wykorzystuje ona mikropłatności.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button