Bosch Toolbox – mobilne narzędzie dla majsterkowiczów

Znana na całym świecie firma Bosch opublikowała jakiś czas temu w Google Play i AppStore ciekawe mobilne narzędzie dla majsterkowiczów. Jeżeli jesteście ciekawi, co oferuje swoim użytkownikom „Bosch Toolbox”, koniecznie zapoznajcie się z treścią tego wpisu.

Przedstawiciele firmy Bosch twierdzą, że coraz częściej na budowach wykorzystuje się smartfony. Służą one jako narzędzie do zapisywania wymiarów wybranego elementu, liczenia, a nawet czasem potrafią posłużyć jako latarka. Aby majsterkowicz nie musiał poświęcać wiele czasu na otwieranie kolejnych aplikacji, stworzono „Bosch Toolbox”, który jest zbiorem wszystkich niezbędnych narzędzi dla „złotych rączek” czy osób nadzorujących prace budowlane.

Opisywany w tym wpisie program oferuje, między innymi, przelicznik miar. Działa on w bardzo szybki sposób i jest prosty w obsłudze. Każdy wie do czego służy, tak więc pisać tutaj chyba nic więcej nie trzeba. Można jedynie dodać, że przelicznik zawiera wszystkie najpotrzebniejsze jednostki (ok. pięćdziesięciu), tak więc na jego funkcjonalność raczej narzekać nie powinniście.

Kolejnym narzędziem, które znalazło się w „Bosch Toolbox”, jest latarka. Przydaje się ona szczególnie wtedy, gdy musimy podświetlić jakieś miejsce, lecz akurat nie mamy obecnie do dyspozycji niczego innego poza smartfonem. Zalety jej posiadania powinien bardzo szybko dostrzec nawet majsterkowicz, który bardzo sceptycznie podchodzi do nowoczesnych technologii.

Kilkanaście dni temu  w aplikacji od firmy Bosch pojawił się również tzw. Przyrząd Pomiarowy. Do czego on służy? Pozwala nam wykonywać różnego rodzaju pomiary z wykorzystaniem aparatu zamieszczonego w urządzeniu mobilnym. Jest w nim też możliwość nanoszenia na zdjęcia symboli instalacji elektrycznych czy wentylacyjnych. Oczywiście, nie zabrakło też funkcji pozwalającej na dodawanie notatek (głosowych czy też tradycyjnych), zapisywania projektów oraz wysyłania ich e-mailem.

Do końca tego roku pojawić ma się w „Bosch Toolbox” jeszcze „Dokumentacja wykonawcza”. Wielu szczegółów na jej temat jeszcze nie znamy – wiele tylko tyle, że będzie ona jeszcze bardziej ułatwiała pracę nad dokumentacjami budowlanymi.

Aplikację z tego wpisu znaleźć można w Google Play i AppStore. Jest to narzędzie przeznaczone dla konkretnej grupy osób, dlatego nie można tutaj jednoznacznie napisać, czy warto decydować się na pobieranie, czy też nie.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button