SpeeQ – indywidualny nauczyciel języków obcych na iOS-a

Żyjemy w czasach, w których znajomość języka obcego daje nam bardzo duże możliwości, chociażby w znalezieniu pracy czy zagłębianiu własnej wiedzy na różne tematy. Niestety, jest wiele osób, które nie są w stanie znaleźć na tyle czasu aby uczęszczać na kursy językowe, by podszkolić się w znanym sobie języku lub nauczyć się jakiegoś od podstaw.

I właśnie między innymi dla takich osób powstała na iOS-a aplikacja „SpeeQ”, dzięki której można w łatwy sposób podszkolić się z języka obcego w dowolnym miejscu.

Przy pierwszym uruchomieniu „SpeeQ” jesteśmy poproszeni o wybranie jednego z czterech poziomów zaawansowania. Warto jednak dłużej zastanowić się nad tym, na co klikniemy, gdyż jedynie jeden poziom wliczony jest w cenę aplikacji (za każdy następny trzeba płacić tyle, co za pobranie aplikacji).

Do wyboru mamy poziom podstawowy, średni, dzielący się na dwa: niższy i wyższy, oraz biznes, czyli ten dla ludzi, którzy angielskim zajmują się na poważnie od jakiegoś czasu i nie mają większych problemów z porozumiewaniem za jego pomocą.

Z racji tego, że program jest napisany w języku polskim, obsługa jest prosta i nie wymaga wielu wyjaśnień, dlatego ominiemy jego omawianie i zajmiemy się głównymi funkcjami programu:

„Zapamiętywanie” – wybierając tę opcję, program wyświetla na naszym ekranie wybrany i czytany przez lektora zwrot w języku angielskim (bądź innym języku) oraz jego polskie tłumaczenie.  Dzięki temu jesteśmy w stanie więcej zapamiętać i wzbogacić swoje słownictwo.

„Pisanie” – jak sama nazwa wskazuje, funkcja ta została stworzona, aby użytkownik mógł w efektywny sposób nauczyć się pisać w obcym języku. Program wyświetla nam losowe słówko, a my (w zależności od ustawień) piszemy jego polskie bądź angielskie tłumaczenie.

„Kotwice pamięciowe” – niezwykle przydatna i bardzo dobrze ucząca opcja. Polega na wyświetlaniu na naszym ekranie wybranych zdań (istnieje możliwość układania własnych zdań), dzięki którym – poprzez skojarzenia – w łatwiejszy sposób zapamiętamy dane słówko.

Wszystkie programy z serii „SpeeQ” można znaleźć w AppStore. Dostępne są wersje płatne i próbne, za które nie trzeba płacić.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button