Radio z Androidem – kolejna nowość zaprezentowana podczas targów CES

Niedawno pisaliśmy o oryginalnym zegarku włoskiej firmy „I’m”, który miał w sobie wbudowany system operacyjny Android. Dzisiaj postanowiliśmy przedstawić Wam kolejną tegoroczną nowość, a mianowicie radio pracujące na „zielonym systemie”, zaprezentowane podczas targów CES przez amerykańskiego producenta Rydeen.

Radio, wyprodukowane przez firmę zajmującą się różnego rodzaju akcesoriami do samochodów, o modelu DV621 przykuło podczas targów uwagę bardzo wielu obserwatorów.

Urządzenie już na pierwszy rzut oka prezentowało się bowiem naprawdę okazale, a wszystko dzięki, między innymi, dość dużemu ekranowi o przekątnej wynoszącej aż 6,2 cala.

Jak czytamy na łamach zagranicznego serwisu Androidspin.com, oprócz sporego wyświetlacza – radio firmy  Rydeen wyposażone zostało w procesor ARM Cortex A8 1Ghz, który bez wątpienia będzie wystarczający dla przeciętnego użytkownika urządzenia tego typu. Jeśli chodzi natomiast o system operacyjny, to w najnowszym wynalazku amerykańskiego producenta zastosowano wersję 2.2.

Co jeszcze można zaliczyć do plusów Rydeen’a DV621? Na pewno możliwość łączności bezprzewodowej przy pomocy bluetooth’a, wejście USB i czytnik kart pamięci.

Jak to zwykle bywa w radiach, również i w tym z Androidem, producent pomyślał o osobach, które swoje ulubione przeboje nagrywają na tradycyjnych płytach i dlatego zastosował w swoim najnowszym urządzeniu również napęd DVD.

Niektórych zainteresuje też na pewno zainstalowany w radiu Rydeen’a moduł GPS, dzięki któremu dojedziemy do każdego wybranego przez nas miejsca na kuli ziemskiej.

Niestety, póki co nie jest znana cena urządzenia o modelu DV621. Można się jedynie spodziewać, że będzie ono – przynajmniej przez jakiś czas – dostępne jedynie dla bardziej zamożnych właścicieli samochodów.

A tak prezentuje się najnowszy wynalazek amerykańskiej firmy:

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button