Songsterr Guitar Tabs – to, co każdy grajek mieć powinien

Songsterr Guitar Tabs jest aplikacją, która bardzo pomaga w nauce gry na gitarze. Sama swego czasu szkoliłam się na profesjonalnego gitarzystę klasycznego, więc wiem jak bardzo pomocne są tego typu programy.

Darmowa wersja narzędzia zawiera setki znanych utworów. Faktem jest, że jedynie 15 sekund piosenki jest świetnie rozrysowane. Aby pokusić się na pełen zestaw nut, czy akordów, należy wykupić full wersję za niecałe 5 dolarów. Moim zdaniem warto – wiem, jak ciężko było mi znaleźć stronę, na której mogłam znaleźć przydatne wskazówki, oraz ,,gotowce” do gry.

Jeżeli dopiero zaczynacie swoją przygodę z gitarą, prawdopodobnie darmowa wersja na początek wystarczy. Najważniejszą rzeczą będzie nauczenie się prawidłowego rytmu, w czym pomoże Wam wbudowany metronom. Dodatkowym plusem aplikacji jest wbudowanie znanych utworów. Dzięki nim, będziecie mniej więcej słyszeć, czy to, co gracie, choćby po troszku zaczyna przypominać oryginał.

Bardzo dużą zaletą jest rozpisanie utworu na nuty, oraz akordy. Zielona pionowa linia wskazuje dokładny moment, w którym powinniście szarpać za struny. W mojej opinii, najważniejsze jest nauczenie się gry na poszczególnych strunach, a nie szarpanie za wszystkie, jak to zwykle bywa w przypadku akordów.

W ustawieniach aplikacji możecie zmienić tempo odtwarzania utworu, powtarzanie tej samej części w kółko (co jest wybitnie przydatne podczas prawidłowej nauki), a także dobór odpowiedniej piosenki do swoich możliwości.

Wygląd narzędzia jest bardzo przyjemny dla oka. Wszystko jest intuicyjne i po prostu ładne. Testowanie aplikacji zaczęłam od wzięcia do ręki gitary. Musze przyznać, że ucieszyłam się z tego, że pamiętam jeszcze co niektóre nuty, co w konsekwencji umożliwiło mi zagranie pełnego utworu. Polecam produkcję studia Guitar Tabs wszystkim początkującym, oraz zaawansowanym graczom :)

icon
Songsterr Tabs & ChordsGuitar Tabs LLCMusicBezpłatneDownload

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button