Sokoban Garden 3D – klasyczna rozgrywka w ładnej oprawie

sokoban garden 3dNa łamach naszego blogu piszemy o wielu polskich produkcjach. Opisywane przez nas aplikacje i gry najczęściej powstają w dużych siedzibach znanych rodzimych firm. Od czasu do czasu pragniemy jednak przypomnieć Wam, że w Google Play znaleźć również można mniej popularne produkcje, na które także warto zwrócić uwagę. Ostatnio, na przykład, w oko wpadła nam mobilna łamigłówka o nazwie Sokoban Garden, która – jak się później okazało – powstała w naszym kraju i to w firmie składającej się z … dwóch osób i jednego kota.

Główną bohaterką produkcji Sokoban Garden 3D jest pewna sympatycznie wyglądająca biedronka, która – nie wiadomo do końca dlaczego – postanawia „zakasać rękawy” i wziąć się za porządek w ogrodzie.

Z racji tego, ze wspomniany przez nas wyżej owad należy do przedstawicieli tzw. czyściochów, praca w ogrodzie ogranicza się u niego jedynie do przestawiania kamyczków w odpowiednie miejsca (pozostałe czynności robi na bieżąco, a więc musi nic nadrabiać). To jednak okazuje się nie być tak proste, jak wydaje się na pierwszy rzut oka. Trzeba bowiem najpierw trochę pogłówkować. A że my ludzie, podobno, umiemy to robić lepiej niż biedronki, musimy pomóc bohaterce opisywanej gry zrealizować założony cel.

Sokoban Garden oferuje swoim użytkownikom całkiem pokaźną liczbę leveli. Początkowo poziom trudności nie należy tutaj do najwyższych. Z biegiem czasu robi się z tym jednak coraz gorzej, dzięki czemu produkcji studia Kivano Software z całą pewnością nie można nazwać zaliczyć do tych najprostszych.

Mimo że rozgrywka zastosowana w grze z tego wpisu nie jest żadną nowością, przyznać musimy, że ciężko było nam oderwać się od sprzętu, kombinując i kręcąc się czerwono-czarnym owadem. Wpływ na to miała bez wątpienia przede wszystkim oprawa audiowizualna produkcji, która – co tu dużo mówić – świetnie spełnia swoją rolę i tworzy oryginalny klimat.

Na koniec wspomnieć musimy jeszcze o tym, że bardzo przypadła nam do gustu w Sokoban Garden opcja zmiany widoku z trójwymiarowego na dwuwymiarowy. Dzięki temu mogliśmy w odpowiednich momentach podziwiać wizualne walory gry, a w innych skupić się na samej rozgrywce i spokojnie zastanowić się nad rozwiązaniem zadania na konkretnej planszy.

Produkcję pobrać można z Google Play. Jest ona całkowicie darmowa. Czy warto ją pobrać? Dla fanów Sokobana jest to pozycja obowiązkowa!

Ocena AppsBlog.pl: 4+/5

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button