My Little Pony – witamy w Kucykowie

Zgodnie z zapowiedziami, studio Gameloft opublikowało w sieci mobilną grę, w której rolę główną odgrywają kucyki z bajki My Little Pony. Mimo że najnowszy twór francuskiego producenta wygląda na pierwszy rzut oka bardzo dobrze, bez dwóch zdań określić go można mianem gry, która powstała nie po to, by zapewniać ludziom rozrywkę, lecz, by wyciągać od nich prawdziwe pieniądze.

Gameloft postanowił nie zawracać sobie głowy tworzeniem na potrzeby My Little Pony jakiejś nowej rozgrywki. Jeżeli więc liczyliście na to, że w opisywanej grze będziecie mieli okazję przeżyć w Kucykowie niezwykłą przygodę opartą na czymś „świeżym”, to z całą pewnością się zawiedziecie. Kolorowa aplikacja z Francji to bowiem nic innego jak kolejna już produkcja, gdzie graczowi przychodzi…opiekować się i rozbudowywać własną „farmę”, w tym przypadku taką – rzecz jasna – z kucykami, zamkiem księżniczki i innymi baśniowymi elementami.

W grze spotkać można wszystkich bohaterów znanych z My Little Pony. Fanom wspomnianej bajki z pewnością spodoba się to, że na potrzeby aplikacji Gameloftu przygotowano profesjonalny dubbing, do którego zatrudniono te same osoby, które na co dzień użyczają głosu zwierzątkom z bajki Hasbro.

Mobilna gra z kucykami w roli głównej przede wszystkim daje nam okazję stworzenia i opiekowania się własną krainą. Zabawa w upiększanie naszej ziemi i znajdujących się na niej budowli kończy się w tym przypadku, niestety, tak na dobrą sprawę już po kilkudziesięciu minutach. Gameloft postanowił bowiem zastosować dość sprytny system mikropłatności.

Wraz z postępem w grze, ceny różnego rodzaju wirtualnych surowców czy budowli robią się coraz wyższe. Chcąc więc zbudować w baśniowym świecie coś oryginalnego i ładnego trzeba, albo wykazać się ogromną cierpliwością, albo po prostu sięgnąć do…kieszeni z prawdziwą gotówką. Bardzo nam to się nie spodobało, choć w Google Play i AppStore nie pojawiło się do tej pory wiele negatywnych komentarzy na ten temat, więc najwidoczniej niewielu jest przeciwników mikropłatności podobnych do nas.

My Little Pony pobrać można z AppStore i Google Play zupełnie za darmo. Gra charakteryzuje się naprawdę bardzo dobrą oprawą audiowizualną i to tak naprawdę jej jedyna zaleta.

Na koniec mała rada: nie pokazujcie mobilnych kucyków Waszym córkom bądź młodszym siostrom. Mogą one bowiem męczyć Was później o dodatkowe kieszonkowe potrzebne na zakup wirtualnych przedmiotów ;).

Ocena AppsBlog.pl: 3-/5

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button