Shipwrecked, czyli zostań rozbitkiem i stwórz na wyspie raj na Ziemi

W Google Play znaleźć można całe mnóstwo strategii, w których przychodzi nam wcielić się w postać rozbitka na otoczonej przez ocean wyspie o nieznanej nazwie. Wśród tego typu gier Androidowcom w ostatnim czasie bardzo podoba się Shipwrecked. Dlaczego? Właśnie w tym wpisie postaramy się pomóc Wam w odpowiedzeniu na to pytanie.

Tak, jak wspomnieliśmy we wstępie, Shipwrecked daje nam okazję do wypróbowania swoich survivalowych umiejętności na wirtualnej wyspie. Nie użyliśmy w tym przypadku określenia „bezludna”, gdyż miejsce, w którym rozgrywa się akcja opisywanej produkcji nie jest całkowicie pozbawione ludności tubylczej. Oczywiście, nie jest bez znaczenia. Obecność dzikich ludów sprawia, że przychodzi nam je oswajać i „uczłowieczać”, zanim postanowią upiec nas bądź zabić za to, że…nosimy spodnie.

W produkcji studia Kiwi na samym początku naszym zadaniem jest stworzenie małej osady, dzięki której będziemy mogli przeżyć na wyspie. Dopiero po zrealizowaniu tego celu przychodzi nam odkrywać nowe miejsca na nieznanym nam terenie, rozbudowywać swoją wioskę i – rzecz jasna – zarabiać pieniądze.

Shipwrecked wyróżnia się na tle innych tego typu produkcji przede wszystkim tym, że możemy w nim swobodnie poruszać się po wyspie, nie licząc się z tym, co przygotowali dla nas twórcy gry. Ciekawym elementem rozgrywki jest także możliwość odbycia specjalnej przygody, której uwieńczeniem jest zdobycie legendarnego skarbu piratów bądź magicznego artefaktu ułatwiającego grę.

Ekipa studia Kiwi pozytywnie zaskoczyła nas zastosowaniem małej ilości mikropłatności w swojej grze. Strategie survivalowe zazwyczaj charakteryzują się tym, że bez pomocy prawdziwych pieniędzy raczej ciężko jest w nich cokolwiek osiągnąć. W przypadku Shipwrecked jest nieco inaczej – przy odpowiednim nakładzie pracy niemal do wszystkiego można dojść bez wydawania realnej gotówki, a to naprawdę spora zaleta.

Oprawa graficzna opisywanej produkcji jest przyjemna dla oka. Shipwrecked – jak na grę strategiczną – prezentuje się naprawdę całkiem dobrze i nie można na temat jej audiowizualnych aspektów powiedzieć złego słowa.

Aplikację z tego wpisu znajdziecie w Google Play. Jest ona do pobrania całkowicie za darmo.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button