iTurnStones – ciekawa gra logiczna po polsku!

iTurnStones to gra logiczna od Intent Software, w której staramy się pokonać przeciwnika za pomocą czarnych lub białych krążków. Wygrywa ten, kto na planszy będzie miał więcej oczek w swoim kolorze. Zaczynając zabawę, na ekranie widzimy cztery obiekty. Dwa należą do nas, dwa do przeciwnika. Zależnie od rozdania, dysponujemy czernią, bądź bielą. W każdym etapie możemy wyłożyć na planszę jeden pionek. Chodzi o to, aby zablokować ruch przeciwnika i odwrócić kolorystykę widoczną na ekranie.

Należy w taki sposób umieścić pionki, aby pomiędzy swoimi jednokolorowymi obiektami, zamknąć co najmniej jeden pionek przeciwnika. Robimy to w linii prostej, bądź na skos – zależnie od tego, jak akurat zagra druga osoba. Kiedy uwięzimy okrąg przeciwnika między swoimi owalami, jego obiekt zmienia kolorystykę na taką, jaka należy do nas.

Nie można ustawić pionka na środku planszy. Każde podanie musi powodować jakiś efekt u drugiej strony. Jeżeli nie będzie takiej możliwości, następuje zablokowanie, a przeciwnik ma dodatkowy ruch.

Cała zabawa kończy się w momencie zapełnienia wszystkich pół na planszy. Trwa to od kilku, do kilkunastu minut, zależnie od poziomu naszej gry. W statystykach możemy sprawdzić swoje wygrane, przegrane, oraz remisy.

W ustawieniach zmieniamy tryb gry na single, bądź multiplayer. Możemy także wybrać poziom trudności, formację startową, kolorystykę pionków, czy planszy, a także animacje. Jeżeli jesteśmy początkującymi graczami, włączamy opcję, dzięki której na ekranie ukazują się możliwe do wykonania ruchy.

Taka przypominająca trochę warcaby gra, jest bardzo wciągająca i rozwijająca logiczne myślenie. Wydaje mi się, że wiele malców skusi się na nią, zapominając o krwawych produkcjach z zombiakami w rolach głównych.

Gmerając w opcjach, możemy włączyć przyjemne dźwięki, bądź pozostawić umysł otwarty na wszystkie pomysły i pracować w zupełnej ciszy. Polecam :)

Pobierz grę w AppStore (banner poniżej), bądź w Google Play.

Item not available.

 

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button