Smog – co czyha w Twoim mieście?

6eb6adda-72a1-4d24-a229-8164f668fe32Coś dla wszystkich fanów przyrody! Jeśli interesuje Cię co gromadzi się w powietrzu, którym właśnie oddychasz, jak bardzo jest ono zanieczyszczone, nie musisz być specjalistycznym badacze, Twój telefon powie Ci  to od zaraz!

Aplikacja została stworzona przez programistów z grupy thev, którzy póki co wydali na świat tylko dwie aplikacje na Windows’a Phone. Mimo dosyć ubogiego portfolio ich dzieła są naprawdę dobrze oceniane.

Smog to niecodzienny dodatek na smartfona, który ma na celu podać dokładne dane jak bardzo zanieczyszczone jest powietrze, którym właśnie teraz oddychasz. Dane prezentują poziom zawartości w powietrzu m.in. dwutlenków siarki, tlenków azotu, tlenków węgla czy też benzenu. Ponadto możemy się dowiedzieć jaka temperatura obecnie panuje, jaka jest wilgotność, kierunek i siła wiatru oraz ciśnienie atmosferyczne.

Jedyną rzeczą, którą trzeba zrobić to wybrać swoje województwo (niestety póki co jest ich tylko sześć do wyboru) i miasto, w którym przebywamy. Minusem jest to, że dane uzupełniane są nie zawsze są „świeże” informuje nas o tym czas pobrania danych.

Przy niektórych danych mamy podaną „normę”, czyli maksymalną wartość jaka powinna występować. Kiedy ten stan jest ponad normą, przy napisie wyskakuje nam wyraźny znaczek informujący o małym niebezpieczeństwie.

Gra jest stworzona w bardzo prosty sposób. Dane są podane czytelnie jednak nie wszyscy użytkownicy będą mieli pojęcie co właściwie czytają. Informacje jak najbardziej są ciekawe i warto nimi poszapnować w towarzystwie, jednak aplikacja w całości nie jest przydatna. Mimo to, zamysł autorów jest godny pochwały.

Ocena końcowa : 6/10.

Gra dostępna za darmo na Windowsphone.com

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button