Roll: Boulder Smash! – kreskówkowa przemoc z głazem w roli głównej

Roll: Boulder Smash! to gra zręcznościowa od All Things Media, w której naszym zadaniem jest takie toczenie kuli (niczym żuczek), by zdewastowała jak największą część wiejskiej polany. Naszymi ofiarami padają zarówno ludzie, zwierzęta, jak i różnego rodzaju budowle. Specyficzny sposób sterowania umożliwia dopasowanie go do własnych upodobań. Możemy poruszać urządzeniem, bądź chwilę później zmieniać kierunek za pomocą joisticka na ekranie.

Nie powiem, by aplikacja była jakaś bardzo drastyczna, lecz wydaje mi się, że jest nieodpowiednia dla dzieci. Nie leje się krew, ale mało edukacyjne jest nakazywanie maluchowi toczenia kuli, która miażdży żywe istoty i to w dodatku za bonusowe punkty.

Jedno trzeba przyznać – gra jest wyjątkowo wciągająca i zabawna. Do przejścia mamy trzy światy, które łącznie opiewają na 60 leveli, które podrasowane są jeszcze 70 achievementsami.

Jeżeli kula toczy się od samej góry bez żadnych przystanków (na przykład zderzenia z betonowym ogrodzeniem), nabiera dużej prędkości. Jest to plus, gdyż możemy bez przeszkód rozwalać wszystko na swojej drodze, a jednocześnie minus – sterowanie jest trudniejsze i bardziej wymagające.

Graficznie jest bardzo przyjemnie – mimo tego, że aplikacja średnio prezentuje się na zdjęciach, w realu jest naprawdę fajna i kolorowa. Za zmiażdżenie różnego rodzaju obiektów, otrzymujemy punkty. I tak 40 można zdobyć za przejechanie człowieka, a 10 za stadko kurczaków.

Do wyboru są dwa tryby gry: story i challenge mode. W sklepie dla gracza możemy zakupić różnego rodzaju ulepszenia, oraz zmiany wyglądu naszej kuli. Zamiast szarego głazu, możemy zakupić piłkę plażową, bądź arbuza. Możliwości tak naprawdę jest bardzo dużo.

Pierwsza przeprawa czeka nas w dżungli. Akcja kolejnych leveli toczy się w mroźnym klimacie, bądź gorącym kanionie. Dla każdego coś miłego. Osobiście twierdzę, że tego typu gry zawsze świetnie się przyjmują. Można w nie grać zarówno na kibelku, jak i podczas długiej podróży pociągiem.

Pobierz grę za darmo w AppStore (banner poniżej), bądź w Google Play.

icon
Roll: Boulder Smash!All Things Media LLCGamesBezpłatneDownload
Tags

Zakłady bukmacherskie

Back to top button
Close