RunKeeper – trener i towarzysz w jednym

runkeeperBrakuje Ci motywacji do rozpoczęcia przygody ze sportem? Nie masz ochoty na samodzielne, monotonne bieganie? Przygotowujesz się do maratonu? Lubisz wiedzieć, jaki dystans pokonałeś? Może ciekawi Cię, z jaką prędkością się poruszasz? Jeśli tak – obowiązkowo zaopatrz się w RunKeepera!

RunKeeper to wbrew pozorom, nie tylko aplikacja stworzona dla biegaczy. Mamy do wyboru kilkanaście rożnych rodzajów aktywności fizycznej (spacer, bieganie, rower, jazda na nartach, łyżwy, pływanie, wioślarstwo itp.).

Gdy już wybierzesz swoją dyscyplinę, warto w ustawieniach doprecyzować sposób pomiaru prędkości: mile/kilometry na godzinę. Jeśli masz w planach wzięcie udziału w maratonie – RunKeeper (jako Twój trener), pomoże Ci w doborze odpowiednich ćwiczeń na każdy dzień tygodnia.

Używam RunKeepera głównie podczas jazdy na rolkach. Co 3 minuty (zależnie od ustawień), miła pani informuje mnie o prędkości z jaką się poruszam, o czasie aktywności, dystansie, spalonych kaloriach oraz innych parametrach. Dzięki tej głosowej wiadomości, nie muszę zerkać co kilka minut na zegarek, ani inne przyrządy do pomiarów.

Jedną z najciekawszych możliwości opisywanego programu jest zapisywanie trasy, jaką przebiegliśmy/przejechaliśmy. Aplikacja może za naszą zgodą przesłać mapkę z pokonaną przez nas trasą do dowolnie wybranej osoby (np. za pomocą Facebooka lub maila).

run2

Rywalizację toczymy głównie sami ze sobą. RunKeeper nam w tym skutecznie pomaga, informując o pobitych rekordach. Uprawiając sport, słuchamy dowolnej muzyki, którą możemy ustawić w opcjach programu.

Program w swojej podstawowej wersji jest darmowy. Jeżeli dojdziesz do wniosku, że fajnie by było nagrywać filmy podczas biegu lub umożlirun3wić znajomym transmisję Twoich wyczynów na żywo – będziesz musiał wykupić wersję dodatkową. Z mojego doświadczenia wynika, że wersja za ,,free” jest zupełnie wystarczająca.

RunKeeper z pewnością podniesie komfort Twojej aktywności. Problem może się pojawić w momencie, gdy nie znasz żadnego z języków, które aplikacja proponuje (język polski jeszcze nie doczekał się swojej premiery). Zdarza się, że wykresy przedstawiające nasze osiągnięcia są mało czytelne – mnie osobiście to nie przeszkadza, bo najnormalniej w świecie w ogóle ich nie analizuję. Informacje podawane na bieżąco wystarczają w zupełności.

Podsumowując wszystkie ,,za i przeciw” – RunKeeper jest na podium moich aplikacji sportowych.

RunKeeper do pobrania na darmo w AppStore.

Pobierz za darmo w Google play.

Ocena appsblog.pl: 9/10

 

 

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button