Face Swap, czyli zamieńmy się twarzami

W sieci znaleźć można wiele śmiesznych fotek, na których widać jak twarz dziecka zamieniona jest na twarz dorosłego i vice versa. Jeżeli Wy także chcielibyście tworzyć tego typu ilustracje, koniecznie pobierzcie na swojego smartfona z Androidem aplikację o nazwie Face Swap, o której jest ten wpis.

Pomysł na program oraz samo jego wykonanie jest bardzo proste. Najprościej rzecz ujmując (bo trudniej w sumie się nie da) wszystko sprowadza się tutaj do wybrania fotki bądź jej zrobienia, a następnie zmiany twarzy.

W praktyce wygląda to tak, że po uruchomieniu aplikacji mamy możliwość wyboru fotografii z galerii bądź też zrobienia zdjęcia za pomocą aparatu wbudowanego w nasze urządzenie. Kiedy już przejdziemy przez krok numer jeden, pozostaje nam „dopicowanie” obrazka i zapisanie go w telefonie.

Zamienianie twarzy w programie nie należy do skomplikowanych czynności. Po wybraniu zdjęcia, zaznaczamy na nim gdzie znajdują się głowy wszystkich osób. Następnie naciskamy przycisk „Swap” i czekamy, jak na ekranie pojawią się efekty naszej pracy.

Jak prezentują się obrazki stworzone za pomocą Face Swap? Wszystko zależy od tego, jak dokładnie wytniemy twarze na danym zdjęciu. Jeśli zrobimy to „na odwal” na dobre efekty nie mamy co liczyć. Jeśli jednak przyłożymy się do „wycinki”, wszystko wygląda całkiem przyzwoicie. Oczywiście, cudów nie ma się co spodziewać. Jest to bezpłatna, prosta aplikacja, a więc nie jest w stanie konkurować z narzędziami pokroju Photoshopa.

„Dzieła” wykonane w opisywanym programie można, rzecz jasna, zapisać w pamięci telefonu bądź też opublikować na popularnych portalach społecznościowych. Żadna nowość. Tego typu opcje znajdują się w każdej aplikacji tego typu, tak więc nie można uznać ich za jakiś bardzo duży atut.

Face Swap w Google Play (darmowa)

Ocena AppsBlog.pl: 4/10

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button