vintagePhone, czyli ze starego coś nowego!

vintagePamiętasz jak dawniej wybierało się numery na starym telefonie stacjonarnym? Wykręcanie każdej cyferki wyglądało w ten sam sposób – obracanie tarczą, począwszy od wybranej cyferki, aż do momentu ,,kliknięcia”. Od kilku sezonów moda kręci się wokół oldschool’u. Co stoi na przeszkodzie, żeby nasz iPhone stał się trochę bardziej retro?

Na ulicach widzimy nowe rowery robione na stare. Powraca styl Hippie. Wysłużone telefony babć, stają się rarytasem – zdobią wiele nowoczesnych pomieszczeń. Aby nie zawracać sobie głowy wyszukiwaniem ,,staroci”, twórcy vintagePhone wymyślili program, który umożliwia nam ,,podrasowanie” iPhona, w taki sposób, że zamiast klikania w poszczególne cyfry na ekranie podzielonym w ,,tabelkę”, musimy dosłownie i w przenośni numer wykręcić.

Jak to się ma w praktyce? To zależy, ile mamy cierpliwości. Jeżeli mamy dużo czasu, chcemy się ,,pobawić” w wykręcanie – zadialbawa jest przednia. Jeśli natomiast potrzebujemy wykonać telefon pilnie – aplikacja może przyczynić się do wypowiadania słów, które powszechnie uznawane są za wulgarne.

Ale! Jeżeli interesuje nas sam wygląd aplikacji, w ustawieniach możemy zmienić sposób wybierania numeru – jeżeli wybierzemy ,,Touch Keys” – wystarczy dotknięcie danej cyfry, aby ,,wykręcić” numer.

Jedną z najciekawszych możliwości vintagePhone, jest sposób kasowania wpisanego ciągu znaków. Wystarczy potrząsnąć urządzeniem, a ekran wyboru staje się pusty.

Możemy również skorzystać z listy kontaktów, ale jaki sens będzie miała wtedy cała aplikacja?

Ścieżka dźwiękowa nie powala na kolana, jednak nie powinniśmy się tego spodziewać, pobierając aplikację ,,postarzającą” nasz telefon. W mojej opinii wszystko jest tak, jak być powinno. Dudnienie, wykręcanie, pikanie, dzwonienie – jak w starej, dobrej ,,stacjonarce”.

Aplikację vintagePhone mam na swoim telefonie od dawna, jednak bardzo rzadko zdarza się, żebym z niej korzystała. Zbyt mocno przyzwyczaiłam się do nowoczesnych technologii, żeby tęsknić za starociami.

Pobierz vintagePhone w AppStore za darmo!

Ocena appsblog.pl: 8/10

 

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button