Android 4.3 już w rękach użytkowników

android-4.3-jelly-bean-galaxy-s4-google-edition-2-560x995Tak, to prawda. W Internecie pojawiła się kolejna już, najnowsza wersja systemu Android w wersji 4.3. To czysta, niczym niezmącona wersja, którą redaktorzy z Android Central zainstalowali na Samsungu Galaxy S4, który jest w tym przypadku wersją z czystym systemem bez jakichkolwiek nakładek. Jest to dość mocne urządzenie, więc Android będzie na nim działał świetnie.

Co więc nowego pojawi się w najnowszej wersji systemu, którego maskotką jest zielony robocik?
Jak widać na załączony filmiku – nawet nazwa pozostanie ta sama, a mianowicie Jelly Bean. Jedyna zmiana w oznaczeniach to tylko numerek z 4.2.2 na 4.3.
Nowa wersja systemu wyposażona będzie w nową aplikację do kamery, a właściwie nowy jej wygląd, czyli interfejs. Użytkownicy mówią już o tym, że można robić zdjęcia jedną ręką, a do tego także przyciskami głośności. Umożliwiono więc robienie zdjęć jedną ręką, co potrafiło być czasem dość toporne w telefonach z większymi wyświetlaczami niż 4 cale. Niestety nie dodano praktycznie nic nowego.

Dodano także opcje Low Energy do bluetooth oraz opcję WiFi, które jest zawsze aktywne. Google kolekcjonuje dane o nazwach okolicznych sieci WiFi, co sprawia, że w ten sposób łatwiej jest określić nasze położenie. Na pewno znajdą się obrońcy jak i przeciwnicy tego rozwiązania z racji wszechobecnej inwigilacji społeczeństwa. Przynajmniej jak twierdzą niektórzy.

Android w wersji 4.3 to także komplet pomniejszych usprawnień, które są czasem nieco irytujące w samym systemie i są także poprawkami błędów programistów. Możemy więc spodziewać się nieco lepszej wydajności oraz responsywności o ile oczywiście wszystko pójdzie zgodnie z planem.

Dla wielu urządzeń szansa na pojawienie się Androida 4.3 wynika tylko z opcji upgrade dzięki magikom z forum XDA. Oficjalne aktualizacje dostaną tylko topowe smartfony.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button