Reversi – zbierz jak najwięcej pionów i pokonaj przeciwnika!

Chyba nie ma osoby, która nie grałaby w warcaby lub szachy. Każdy z was zapewne choć raz w swoim życiu prowadził rozgrywkę, w którąś z wymienionych gier. Dlatego też jeśli macie specjalne zamiłowanie do tych gier, już dziś możecie zagrać w bardzo podobną grę na swoim Smartfonie.

Reversi to gra planszowa dla dwóch osób, która rozgrywana jest na planszy o wymiarach 8 na 8 pól, przy pomocy 64 białych i czarnych pionów. Na naszym ekranie na samym początku ujrzymy cztery piony. Są to po dwa piony czarne i białe. Tutaj swój pierwszy ruch wykonuje pion czarny. Aby zdobyć pion przeciwnika, należy otoczyć go w jednej linii. Wówczas zdobyty przez nas pion zmienia kolor oraz przynależność. Przykładowo, gdy gracz rozgrywający pionami czarnymi spostrzeże linię pionów białych, na której jednym końcu stoi pion czarny, może dostawić swój pion także na drugim końcu linii. Wówczas wszystkie otoczone piony białe zmieniają kolor na czarny. W każdym ruchu należy zdobyć co najmniej jeden pion przeciwnika. Jeśli bowiem gracz nie może wykonać żadnego ruchu, traci swoją kolejkę na rzecz drugiego gracza.

 

Gra oferuje nam aż dziesięć poziomów trudności przeciwko „komputerowi” lub innemu graczowi. Zatem możemy również zagrać tutaj ze znajomymi. Jeśli chodzi o grafikę, to prezentuje się naprawdę dobrze. Wszystko dzięki swojej prostocie i czytelności. Niestety nie ma tutaj ścieżki dźwiękowej, nie jest ona potrzebna jednak często umila nam czas. Jedyne czym możemy się zadowolić to dźwięki wydawane przy stawianiu pionów.

Gra za darmo w Google Play.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button