Retry – nowe dzieło twórców Angry Birds już na Androida i iOS

Jeżeli przepadacie za retro produkcjami, z pewnością zachwyci Was nowa gra Retry (autorstwa Rovio – studia znanego przede wszystkim z takiego dzieła, jak Angry Birds). Aplikacja pojawiła się wczoraj w Google Play, co było sporym zaskoczeniem. Do tej pory mogliśmy latać jedynie na jabłuszkach.

W Retry przeniesiecie się do pikselowego świata. Operując jednym palcem, musicie doprowadzić samolot do kolejnych punktów kontrolnych, zbierając po drodze cenne monety. Oprawa graficzna produkcji mnie osobiście zachwyca. Nie jest tak, że wszystko, co wyjdzie spod skrzydeł Rovio uznaję z góry za udane, lecz w tym przypadku trudno się nie zgodzić, że wszystko co dzieje się w grze, zachwyca. Poniżej przyjrzymy się bliżej całej zabawie.

Czy powyższy obrazek nie przypomina Wam trochę Flappy Bird? Sterowanie w grze jest również bardzo podobne. Pacamy w ekran , by samolot mógł się przemieszczać. Kiedy zbyt długo przytrzymamy palec na wyświetlaczu, maszyna zrobi w powietrzu obrót, zmieniając przy tym zupełnie kierunek lotu. Jest to jedna z rzeczy, których do tej pory nie udało mi się ogarnąć w Retry :)

Podczas lotu musimy uważać na piętrzące się przeszkody. Są nimi przede wszystkim pagórki, oraz przyczepione do nieba skały. Kiedy samolot się z nimi spotka, będziemy musieli zaczynać od nowa.

W trakcie zabawy zbieramy monety. Są one przydatne podczas chęci odblokowania kolejnych światów, oraz ,,zmartwychwstania” samolotu po wypadku. Po drodze przyjdzie nam zdobywać punkty, lądując na różnych stacjach. Są to miejsca, które po odwiedzeniu, stają się naszym nowym startem.

Do przejścia jest wiele leveli, więc nie trzeba się martwić o to, że gra znudzi się po kilku minutach. Co więcej – jeden z achievementsów gwarantuje premię za pobyt w grze przez 10 godzin! Dodatkowych zadań jest bardzo dużo. Niektóre polegają na zebraniu jakichś fanów, inne na przeleceniu określonego dystansu.

Jeżeli do tej pory nie zdążyłam Was zachęcić, może przekona Was fakt, że testowałam grę przez dobre dwie godziny i nawet przez moment nie pomyślałam, że marnuję swój czas, czy dopada mnie nuda. Polecam!

Pobierz w AppStore (banner poniżej), bądź w Google Play.

Item not available.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button