Angry Birds Star Wars II – kontynuacja ptasich Gwiezdnych Wojen

Jeżeli pierwsza część Wściekłych Ptaków osadzonych na planetach znanych z sagi Gwiezdne Wojny przypadła Wam do gustu, na pewno ucieszy Was fakt, iż w Google Play, AppStore i Marketplace pojawiła się już kontynuacja gwiezdnej produkcji studia Rovio – Angry Birds Star Wars II.

Ciekawi jesteście, co się zmieniło i jak w ogóle się gra? Zachęcamy Was zatem do zapoznania się z naszą recenzją.

Zgodnie z zapowiedziami, w drugiej części gwiezdnych Wściekłych Ptaków możemy wybrać stronę mocy, po której chcemy walczyć. Do wyboru mamy Jodę – jasną stronę mocy, oraz świńskiego Imperatora – ciemną stronę mocy. Aby odblokować „złych”, należy najpierw zebrać odpowiednią ilość gwiazdek po przeciwnej stronie. Trochę szkoda, bo miałem nadzieję, że otrzymamy możliwość przejścia całej gry z perspektywy dobrych postaci bądź ich rywali.

W chwili obecnej do wykonania są zadania w dwóch rozdziałach. Każdy z nich, rzecz jasna, to ważne wydarzenie znane z filmów o Gwiezdnych Wojnach. Póki co wszystko zaczyna się od Inwazji na Naboo, po której mamy ucieczkę na planetę Tatooine. Jakie będą kolejne plansze? Z pewnością będą związane z trzecią częścią Star Warsów. Pozostaje nam jedynie liczyć na to, że wyobraźnia pracowników Rovio cały czas będzie działała tak, jak do tej pory.

W pierwszym rozdziale do dyspozycji mamy ptaki będące odpowiednikami postaci występujących w Star Wars: Mroczne Widmo. Na początku przychodzi nam niszczyć świnie latającym Qui-Gonem, który wyposażony został w zielony miecz świetlny. Ach, a skoro już o mieczach świetlnych mowa…w Angry Birds: Star Wars II wystrzeliwujemy ptasiory procą w kształcie…laserowych broni znanych z sagi George’a Lucasa.

Nowością jest bez wątpienia fakt, iż możemy w dowolnych levelach korzystać z naszych własnych birdsów. Naszych to znaczy takich, których…zabawki posiadamy. Aby aktywować jakiegoś bohatera, wystarczy skierować go do kamery zamontowanej w smartfonie bądź tablecie.

Do dyspozycji graczy studio Rovio oddało również sklepik z wirtualnymi dodatkami do gry. Możemy w nim, jak się pewnie domyślacie, dokupić różnych bohaterów (których – nawiasem mówiąc – jest ponad 30!) i wszelkiego rodzaju pakiety mocy. Niestety, można to zrobić tylko za wirtualną walutę, którą zdobyć można…dzięki prawdziwym pieniądzom. Sumy odstraszają. Największy pakiet składający się z 15000 złotych monet kosztuje… ponad 400 złotych.

Jeśli chodzi o oprawę audiowizualną, cóż, ciężko jest dodać, coś o czym jeszcze nie było. Plansze wyglądają naprawdę bardzo dobrze. Widać, że nie zostały zrobione „na odwal”, a każdy ich element został bardzo mocno przemyślany. A dźwięki…dla fanów Gwiezdnych Wojen na pewno będą idealne, a przecież to przede wszystkim oni będą grać w tę produkcję.

Angry Birds Star Wars II kupić można w Google Play, AppStore i Marketplace. Na Androida dostępna jest także wersja FREE

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button