Przygody Danonka – edukacyjna gra dla dzieci w języku polskim

Jeżeli wierzycie w to, że nauka poprzez zabawę jest najlepszym sposobem na edukację dziecka, świetnie trafiliście. W tym wpisie bliżej przyjrzałam się Przygodom Danonka. Jest to bardzo ładnie ilustrowana gra, umożliwiająca dziecku poznawanie świata. Z opisu autorów wiemy, że w jej tworzeniu bielu dział danonkowi eksperci i dzieci z całego świata.

Gra podzielona jest na trzy światy, a raczej na trzy wyspy. Danonek podróżuje balonem – by przedostać się dalej, maluch musi dmuchać w mikrofon w celu wywołania wiatru. W zabawie mogą brać udział dzieci z rodzicami. Niektóre opcje zarezerwowane są jedynie dla dorosłych i w celu ich odblokowania należy wykonać kilka gestów.

Po wejściu do strefy rodzica możemy znaleźć różne zabawy, które odbywają się w realnym świecie. Dziecko wraz z rodzicem ma okazję na upieczenie szarlotki, czy wykonywanie aktywności fizycznej. By jednak do tego dojść, należy najpierw wykonać szereg przygotowanych przez Danonka zadań.

Wśród nich spotkamy rozpoznawanie gatunków zwierząt, wyłapywanie jabłek z dziesiątek latających przedmiotów, testy szybkości, interaktywne książeczki i wiele więcej.

Ciekawą rzeczą – z perspektywy rodzica – jest możliwość obserwowania postępów malucha i oglądanie statystyk. Aplikacja zapisuje punkty doświadczenia dziecka i w bardzo przystępny sposób grupuje je, dając rodzicom pełen dostęp. Ta funkcja wymaga jednak wcześniejszej rejestracji – jest ona jednak darmowa i nie wymaga nadmiernego wysiłku.

Dzięki Przygodom Danonka, malec spędza czas zarówno sam, jak i z rodzicem, uczy się pisać, czytać i rozpoznawać różne przedmioty, poznaje zwierzęta i rośliny, uczy się nawyków na podstawie analizowanych historyjek, rozwija pamięć i ma coraz większą ochotę na poznawanie świata. Ładnie, pomysłowo i bardzo przydatnie ;)

Pobierz w AppStore (banner poniżej), bądź w Google Play.

icon
Przygody DanonkaDanoneGamesBezpłatneDownload

 

5 / 5. Ocen: 1

Zakłady bukmacherskie

Back to top button