Gro Memory – zagraj o lepszy świat

Polskie studio Gro Play już jutro, to jest 16 listopada, opublikuje w AppStore oraz Google Play swoją pierwszą mobilną grę. Gro Memory to produkcja skierowana w szczególności do najmłodszych użytkowników smartfonów. Posiada ona wiele walorów edukacyjnych – ćwiczy pamięć dzieci, a także uczy ich pożytecznych informacji o ekologii.

Akcja gry Gro Memory rozgrywa się w dwóch środowiskach: lesie oraz wodzie. Dzięki temu dziecko dostaje możliwość wyboru, w jakim wirtualnym miejscu chciałoby się zabawić. Nieważne więc czy macie w domach miłośników zwierzątek leśnych, czy też kolorowych ryb – nowa polska gra i tak z całą pewnością przypadnie Waszym milusińskim do gustu.

Tak, jak wspomnieliśmy we wstępie, Gro Play przygotowało aplikację, która nie tylko pozwala dzieciom poćwiczyć pamięć, lecz także jest swego rodzaju nauczycielem o ekologii.

Zabawa w opisywanej produkcji w głównej mierze polega na tym samym, co w większości gier edukacyjnych. Plansza składa się tutaj z zasłoniętych kart, a zadaniem dziecka jest układanie kolorowych kwadracików w pary. Jest jednak coś, co wyróżnia Gro Memo na tle konkurencji – na każdym levelu czyhają  tzw. „brudne karty”. Znajdują się na nich rysunki symbolizujące niekoniecznie przyjazne środowisku miejsca bądź rzeczy. Jak się pewnie domyślacie, dziecko musi w grze za wszelką cenę unikać tego typu kart, gdyż potrafią one skutecznie zniszczyć las bądź zabrudzić wodę.

Oprawa audiowizualna gry – jak przystało na produkcję edukacyjną – prezentuje się wyśmienicie. Wirtualny świat przedstawiony w grze jest barwny i wesoły, a efekty dźwiękowe towarzyszące rozgrywce z całą pewnością spodobają się najmłodszym, którzy kochają zwierzątka i lubią jedynie łagodne brzmienia.

Gro Memory już jutro, to jest 16 listopada, pobrać będzie można z Google Play oraz AppStore (linki dodamy, gdy tylko się gra pojawi). Produkcja mobilna z tego wpisu została pozbawiona wyskakujących reklam, a pobranie jej na smartfona jest całkowicie bezpłatne.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button