Proste Słowa – dla tych, co zaczynają naukę pisania

Smartfony to nie tylko mobilne gadżety ułatwiające życie dorosłym. To bowiem także urządzenia, dzięki którym sporo zyskać mogą najmłodsi. Dzięki chociażby opisywanej w tym wpisie aplikacji Proste Słowa dzieci mogą rozpocząć swoją przygodę z pisaniem bez potrzeby zaglądania do nudnej, szkolnej książki.Macie w domu brzdąca, który nie przepada za tradycyjnymi metodami nauki? W takim razie z całą pewnością powinniście bliżej przyjrzeć się programowi z tego wpisu.

Aplikacja Proste Słowa powstała z myślą o dzieciach, które stawiają pierwsze kroki w pisaniu. Dzięki programowi od Tomasza Bagłaja najmłodsi mogą poprzez skojarzenia nauczyć się tego, jak należy napisać słówko oznaczające konkretną rzecz.

Gra edukacyjna z tego wpisu oferuje swoim użytkownikom dwa tryby rozgrywki: wyrazy oraz obrazy. W tym pierwszym dziecko musi spośród czterech słów wybrać to, które określa wyświetlany na ekranie przedmiot (po jego dotknięciu, uruchamia się miły dla ucha lektor). Z drugim trybem jest bardzo podobnie. Z tą różnicą, że w nim pojawia się jedno słowo, a więc należy znaleźć prawidłową odpowiedź, decydując się na konkretny obrazek z czterech na ekranie.

Dziecko po przejściu jednego z ćwiczeń otrzymuje ocenę adekwatną do zaprezentowanych umiejętności. Osiągnięty przez pociechę rezultat zapisany zostaje także do specjalnego rankingu. Dzięki temu rodzice mogą monitorować postępy, a dzieci są zmotywowane do dalszej nauki, to jest poprawiania swoich czasów czy liczby zdobytych punktów.

Aplikacja pod względem wizualnym prezentuje się nie najgorzej. Nie jesteśmy w stanie stwierdzić, czy dostępne  w niej szkolne elementy (np. wirtualna kartka w linie jako tło) podobają się dzieciom. Nie mamy jednak wątpliwości, że na pochwałę wśród najmłodszych zasługują kolorowe obrazki zastosowane w programie.

Grę edukacyjną Proste Słowa znaleźć można w Google Play. Jeżeli istnieje szansa, że może ona przydać się Waszym pociechom, bez wątpienia powinniście ją pobrać.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button