Nightmarium – (prawie) straszna gra

Przed nami produkcja, która opisywana jest, jako straszna. Może i jest, lecz raczej dla dzieci. Skoro już mówimy o dzieciach, no to każdy z nas nim był. Baliśmy się zasypiać, przebywać w ciemności samemu w pokoju. To dlatego, ze baliśmy się jakichś stworów, albo że coś się stanie.

Gra przedstawia dokładnie taki problem.W ciemnym pokoju nagle pojawia się mnóstwo potworów, które chcą tylko „dorwać” małą dziewczynkę, którą musimy chronić. Wszystko to dzieje się w nocy. Naszym zadaniem jest zabijanie potworów, które chcą ją zjeść.

W grze wszystko może być czymś innym. Przedmioty codziennego użytku w snach mogą się zmieniać. Bronie i narzędzia są wszędzie. Musimy tylko sprytnie je wykorzystać i to od nas zależy, czy je odkryjemy.

W grze mamy 6 lokacji (+ jedna bonusowa), 10 rodzajów potworów, 20 osiągnięć (w tym 7 ukrytych). Nie jest to może zbyt wiele, no ale zdecydowanie lepsze to niż nic.

Rozgrywka okazuje się być całkiem ciekawa i nie nudzi, jak mogłoby się wydawać. Każdy rodzaj potwora musi być pokonany w inny sposób. Musimy pamiętać więc o każdym z nich. Jednego przecinamy na pół, drugiego musimy wstrząsnąć, a trzeciego po prostu puknąć. Nic skomplikowanego.

Przejdźmy jednak do kwestii technicznych. Lokacje, w których będzie nam dane grać są wykonane bardzo szczegółowo i dobrze. Można wręcz powiedzieć, że są to wzorcowe prace. Potworki, z którymi będziemy walczyć mają dość proste, ale również ładne animacje. Dźwięk nie należy do najlepszych i jedyne co można powiedzieć o nim, to tyko o tym, że jest.

Pytanie, czy polecać grę? Wydaje mi się, że jest to w tym przypadku kwestia mocno indywidualna.

Za darmo w Google Play.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button