my Secure Mail – klient poczty dla tych, co cenią sobie prywatność i bezpieczeństwo

W dzisiejszych czasach, gdzie tworzy się ogromna ilość złośliwego oprogramowania skierowanego do właścicieli smartfonów, warto posiadać klienta poczty, który zapewnia pełną ochronę otrzymywanych i wysyłanych wiadomości. Jednym z tego typu programów jest My Secure Mail, o którym napiszemy więcej w dalszej części tego wpisu.

My Secure Mail łączy ze sobą cechy programu szyfrującego oraz klienta poczty. Dzięki temu nie trzeba w smartfonie instalować dwóch oddzielnych aplikacji, by móc bezpiecznie odbierać i wysyłać e-maile. Jest to niezwykle wygodne rozwiązane, do którego większość z Was powinna się dość szybko przekonać.

Opisywany przez nas program dostępny jest w dwóch wersjach: płatnej i bezpłatnej. Ta druga, niestety, nie posiada najpotrzebniejszych funkcji. Nie oferuje nam tak naprawdę żadnych narzędzi szyfrujących, a jedynie pełni funkcję zwykłego klienta poczty. Nie oznacza to jednak, że nie warto się nią zainteresować. Cały program został bowiem bardzo dobrze spolszczony, jest niezwykle prosty w obsłudze, a dodatkowo nie wyświetlają się w nim żadne reklamy, czym pochwalić się nie może wiele podobnych aplikacji.

Wersja płatna oferuje to samo, co wersja bezpłatna, ale z jednym małym – lecz dość istotnym –  dodatkiem: udostępnia mechanizmy szyfrujące oparte o standardy S / MIME, PKI oraz PKCS. Mówiąc po polsku, pozwala zakodować nasze wiadomości w taki sposób, by żadna osoba trzecia nie mogła ich przeczytać. Jest to możliwe, ponieważ wysłany za pomocą programu od Mobile Experts e-mail  posiada specjalny klucz, certyfikat oraz hasło.

Aplikacja pozwala na obsługę kilku kont pocztowych jednocześnie. Dzięki temu możemy szyfrować nie tylko nasze prywatne wiadomości, lecz także te służbowe.

My Secure Mail znaleźć można w Google Play. Czy warto ją pobrać? Jeżeli często korzysta się z poczty, to zdecydowanie tak!

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button