PPSSPP, czyli emulator konsoli PSP na Androida

Jeżeli macie ochotę pograć na swoim tablecie bądź smartfonie w gierki kompatybilne z konsolą Sony PSP, nie musicie wcale długo kombinować. Jedyne czego Wam bowiem tak naprawdę potrzeba, to aplikacja o nazwie PPSSPP, która pojawiła się w Google Play dosłownie kilka dni temu.

PPSSPP jest – najprościej rzecz ujmując – emulatorem PSP, dzięki któremu można na swoim mobilnym urządzeniu z Androidem zagrać w produkcje udostępnione posiadaczom wspomnianej przenośnej konsoli firmy Sony. W teorii brzmi fantastycznie, prawda? Niestety, rzeczywistość jest w tym przypadku dużo bardziej brutalna, o czym za chwilę sami się przekonacie.

Już na pierwszy rzut oka opisywany program nie wygląda rewelacyjnie. Ekran główny składa się z prostej animacji i kilku zakładek. Jedna z nich pozwala nam przeglądać dostępne obrazy płyt, natomiast inne to standardowe Credits, Ustawienia i przycisk służący do wyłączania. Oczywiście, w tym akurat przypadku nie należy jakiejś specjalnej wagi przykładać do wizualnych aspektów, co nie zmienia jednak faktu, że warto o nich wspomnieć.

Autorzy PPSSPP informują, że ich dzieło obsługuje dwa typy plików: iso oraz cso. Czy rzeczywiście tak jest? Jak najbardziej. Problem tylko w tym, że w przypadku tylko nielicznych produkcji zapisanych w tych formatach. Nie liczcie więc na razie na to, że przy pomocy aplikacji z tego wpisu pogracie sobie w każdą grę, która stworzona była z myślą o PSP, bo na chwilę obecną nie ma takiej możliwości. Listę gier, jakie można uruchamiać za pomocą PPSSPP znaleźć można na oficjalnej stronie projektu. Ostrzegamy – wspomniana lista nie należy do najdłuższych.

Gdy już uda Wam się w programie załadować jakąś produkcję, prawdopodobnie będziecie zadowoleni. Wszystko działa płynnie, a z dotykowej, wirtualnej konsolki korzysta się przyjemnie.

PPSSPP znaleźć można w Google Play. Aplikacja jest darmowa, jednak przed jej pobraniem, radzimy Wam sprawdzić, czy można za jej pomocą uruchomić Wasze ulubione gierki.

Ocena AppsBlog.pl: 3/5

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button