Ingress – mobilna gra od Google

Firma Google rozpoczęła kilka dni temu zamknięte beta-testy swojej najnowszej gry nazwanej Ingress. Jeżeli ciekawi jesteście, co takiego oferowała będzie wspomniana przez nas produkcja i dowiedzieć się innych ciekawych szczegółów na jej temat, odpowiedzi na nurtujące Was pytania powinniście znaleźć w pozostałej części tego wpisy.

Firma Google znana jest obecnie na całym świecie z wielu powodów. Niektórzy znają ją dzięki niezawodnej wyszukiwarce, inni dzięki systemowi Android, a jeszcze inni – za sprawą programu Google Maps. Wiele wskazuje na to, iż wkrótce gigant z Mountain View będzie mógł być nazywany także producentem gier. Do sklepu Play trafiła bowiem niedawno produkcja mobilna o nazwie Ingress, którą zaprojektowali pracownicy Google’a, pewni tego, że ich projekt stanie się hitem na miarę popularnego World of Warcraft.

Mobilna rozrywka w Ingress oparta jest na technologii rozszerzonej rzeczywistości, tak więc do jej prawidłowego działania potrzebujemy przede wszystkim urządzenia przenośnego z aparatem i Androidem (gra działa jedynie na smartfonach), a także stałego dostępu do internetu, czego bez dwóch zdań nie można zaliczyć do zalet produkcji.

Użytkownicy gry od Google podzieleni są na dwie grupy. Pierwszą z nich stanowią tzw. oświeceni, natomiast druga nazywana jest Ruchem Oporu. Przedstawiciele tego pierwszego grona chcą pewną tajemniczą energię z kosmosu wykorzystać do niecnych planów, drudzy – wręcz przeciwnie, stawiają przede wszystkim na pokój i ochronę ludzkości.

Obecnie rozgrywka w Ingress polega przede wszystkim na zbieraniu specjalnych punktów XM i wykorzystywaniu ich w futurystycznie wyglądających portalach umieszczonych w różnych miejscach rzeczywistego świata. Google zapowiada jednak, że na tym nie koniec. Z każdym tygodniem w grze będzie przybywało funkcji aż w końcu nastąpi wielki finał , którego szczegółów – rzecz jasna – nikt nie razie nie podaje.

Mobilną produkcję stworzoną w siedzibie firmy Google pobrać można za darmo ze Sklepu Play. Obecnie gra jest w fazie zamkniętych beta-testów. Aby zdobyć tytuł Testera, należy na oficjalnej stronie projektu zgłosić kandydaturę (poprzez podanie e-maila)  i czekać na pozytywne rozpatrzenie wniosku ;).

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button