PONS Online – internetowy słownik na iOS-a i Androida

W dzisiejszych czasach znajomość języków obcych przydaje się na każdym kroku: w pracy, w szkole czy nawet korzystając z aplikacji mobilnych. Aby jednak nie była konieczna nauka kilkudziesięciu języków świata, PONS postanowiło stworzyć specjalny, internetowy słownik obsługujący dokładnie 12 języków, gdzie w łatwy i szybki sposób sprawdzić można niezrozumiałe dla nas słówka.

PONS Online to całkiem świeży projekt. Mimo że program ten nie należy w chwili obecnej do najbardziej rozchwytywanych, jesteśmy niemal pewni, że wkrótce korzystać z niego będzie wiele osób. Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie poznacie za chwilę.

Tak, jak już pisaliśmy, słownik od firmy PONS pozwala nam sprawdzać znaczenie słów w 12 językach świata. W aplikacji znajduje się ponad 10 milionów haseł niemieckich, angielskich, francuskich, hiszpańskich, włoskich, portugalskich, greckich, rosyjskich, tureckich, słoweńskich, polskich, a nawet łacińskich. Nie ma więc chyba możliwości, by nie znalazł on tego, czego poszukujemy.

Korzystanie z programu jest niezwykle proste. Po jego uruchomieniu wystarczy wpisać słowo, którego szukamy, a po kilku sekundach wyświetla nam się wyjaśnienie zwrotu czy wyrazu. Oczywiście, nie musi ono być w języku polskim. Jeżeli tylko chcemy, możemy nawet sprawdzić jak pewien wyraz grecki brzmi w języku hiszpańskim.

Ciekawym rozwiązaniem jest zakładka z ulubionymi hasłami. Zapisane tutaj słówka możemy przeglądać nawet w trybie offline, co z całą pewnością zaliczyć można do zalet programu.

Interfejs PONS Online wygląda przejrzyście i schludnie. Słownik nie zawiera przesadnie wielu opcji, dzięki czemu nie sprawia wrażenia skomplikowanego i stworzonego jedynie dla poliglotów.

Jeżeli jeszcze nie macie w swoim smartfonie narzędzia tłumaczącego, z całą pewnością zainteresować się powinniście produktem marki PONS. Pobrać go można z AppStore i Google Play za darmo. Mając jednak już jakiegoś mobilnego tłumacza, raczej nie zmienialibyśmy go na ten z tego wpisu. Nie zawiera on bowiem tak naprawdę nic oryginalnego.

Ocena AppsBlog.pl 4-/5

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button