Captain Cat – ahoj, koci wędkarze!

Poczuwszy sentyment do popularnej niegdyś, polskiej gry zatytułowanej Kapitan Pazur, postanowiliśmy znaleźć w AppStore przynajmniej jeszcze jednego dzielnego kociego dowódcę statku. Ku naszemu zdziwieniu, udało nam zrealizować cel całkiem szybko. Drodzy Czytelnicy, poznajcie grę Captain Cat.

W produkcji Captain Cat wcielamy się w postać kociego kapitana statku, który postanowił udać się na połów ryb. Mimo że nie jest to nigdzie powiedziane wprost, można się łatwo domyślić, że wspomniany bohater nie za bardzo zna się na wędkarstwie. Do złapania obiadu nie używa on bowiem profesjonalnego sprzętu, a tradycyjnej…kotwicy. Nie czepiajmy się jednak szczegółów. Najważniejsze powinno być dla nas po prostu to, że w grę od Digital Tentacle gra się bardzo przyjemnie!

Rozgrywka w opisywanej produkcji przypomina nieco tę zastosowaną w znanym Gold Minerze. Zadanie gracza polega na złowieniu ryby poprzez skierowanie kotwicy w stronę celu. Zadanie utrudnia fakt, iż marynarskie narzędzie cały czas się „buja”, a my musimy wyczuć, w którym momencie wprawić je w ruch.

Początkowo do zdobycia obiadu dla kota wystarczą dwa-trzy ruchy kotwicą. Z biegiem czasu robi się jednak coraz trudniej. W morzu zaczynają występować kręte alejki oraz inne przeszkadzajki. Jakby tego było mało, przed rybką złapać najpierw musimy monety i skarby, dające nam dodatkowe punkty, co wcale do prostych zadań nie należy.

Na chwilę obecną Captain Cat oferuje ponad 70 poziomów. Gra zsynchronizowana jest z usługą Game Center, dzięki czemu zabawa w łowienie rybek to także dla nas okazja do rywalizowania z innymi graczami z całego świata, a także wykonywania różnego rodzaju mniej lub bardziej skomplikowanych zadań.

Oprawa graficzna produkcji studia Digital Tentacle bardzo przypadła nam do gustu. Widać, że gra ta nie została stworzona „na odwal”, a ktoś po prostu przy niej nieźle się namęczył, co należy docenić.

Kapitana Kota spotkać można w porcie AppStore. Podróż z nim kosztuje niecałe dwa dolary.

Ocena AppsBlog.pl: 5/5

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button