Pixel Towers – ułóż wieżę

Możliwe, że nie wszyscy czytający ten tekst pamiętają czasy, gdy szczytem możliwości technicznych było wytwarzanie ośmiobitowej pikselowatej do bólu grafiki. Wtedy jeszcze nikomu nie przeszkadzało to, że postaci źle wyglądają i nie mają związku z rzeczywistością. Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Nie widzieli niczego lepszego. Całkiem możliwe, że za 20 lat gdy zobaczymy Crysisa, to wyśmiejemy CryEngine i jego grafikę. No ale nie wiadomo jeszcze co nas czeka. Korzystajmy z tego co mamy, a mamy grę Pixel Towers.

Pixel Towers przenosi nas do tych czasów, gdy grafika była pikeslowata ale za to kolorowa i była prosta w tworzeniu. Co jest naszym zadaniem? Musimy zbudować jak najwyższą wieżę. Robimy to za pomocą układania kolejnych klocków, które przesuwają się z prawa na lewo, potem na odwrót. My klikamy w ekran, by upadły. Musimy układać je tak, by żadna część nie spadła, bo po pewnym czasie z szerokości 5 klocków robi się jednopokojowe pomieszczenie i coraz trudniej przegrać. Do tego gra robi się z czasem coraz szybsza – no chyba, że trafimy na klocki spowalniające. Możemy też trafić na takie, które dodają do szerokości dodatkowy pokój albo dają nam jeszcze kilka do wysokości jednocześnie. W grze prowadzony jest ranking dzienny i globalny wśród graczy w Internecie. Cóż, wydaje się, że gra jest nudna ale okazuje się jednak, że wciąga niesamowicie. Sam testując grałem godzinę! Nie ma tutaj skomplikowanych zasad i to jest niesamowitą zaletą tej gry.

Jeśli chodzi o grafikę, to wszystko zostało już powiedziane wcześniej. Jest to prosta dwuwymiarowa, ośmiobitowa grafika. Mnóstwo pikseli, które mamy nawet w nazwie gry. Jest prosto i w miarę kolorowo. Niestety okazuje się, że na słabszych telefonach gra potrafi się zaciąć, a to uniemożliwia dobrą rozgrywkę. Procesor powinien być taktowany przynajmniej częstotliwością 800MHz. Słabsze smartfony poradzą sobie również, lecz do tego trzeba będzie wyłączyć animacje, a taka opcja również jest dostępna. Do grfiki w stylu retro dochodzi wspaniała muzyka. Również przypominająca czasy ośmiobitowców. Możliwe, że to kwestia gustu czy sentymentu ale mi się strasznie podobała.

Gra za darmo w Google Play.

Zakłady bukmacherskie

Back to top button