Achtung! – wojna kresek!

Rysowanie po tablicy to nie tylko zwykłe bazgranie nieokreślonych znaków. Pociągnięcie kredy może przerodzić się w istną rywalizację. Postaw na kreskę i wygraj!

Pomimo, że twórcy gry – KB Apps stworzyli tylko dwie różne aplikację, wykazali się dobrą techniką i postawili na jakość, nie na ilość. Lubiany i doceniany Achtung! z pewnością stanowi ich dumę.

achtung_wp

Ta gra z krzykliwym tytułem polega głównie na prowadzeniu czerwonej kreski po tablicy. Brzmi banalnie, choć wcale tak nie jest. Bój toczą z nami inne kolorowe linie wirujące po całej powierzchni ekranu. Naszym zadaniem jest niedopuszczenie do tego, by nasza linia zetknęła się z innym kolorem lub wyjechała poza linię tablicy. Należy wytrwać do końca, umiejętnie omijając innych zawodników.

Do wyboru mamy cztery poziomy trudności. W pierwszym, najłatwiejszym mamy tylko dwóch przeciwników, z każdym kolejnym poziomem zyskujemy jednego rywala więcej. Gra toczy się aż do momentu, w którym któryś z „graczy” nie uzyska określonej liczby punktów.

achtung_wp2

Sterowanie odbywa się za pomocą naszego dotyku. Musimy wykonywać zakrętu to w prawo, to w lewo, według naszego uznania i możliwości. Trzeba przyzwyczaić się do tego trybu, za pierwszym razem wydaje się to nazbyt trudne.

Producenci dostarczyli więcej atrakcji umożliwiając granie we dwójkę. Radziłabym raczej skorzystać z tej opcji przy możliwości grania na większym sprzęcie, ponieważ ekran telefonu to trochę za mała powierzchnia aby pomieścić palce dwóch osób.

Technicznie gra wypada bardzo dobrze. Prostota grafiki i dźwięków wpływa na pozytywny odbiór całej aplikacji stwarzając przyjemny klimat.

Gra rzeczywiście wciąga, wymaga skupienia i zręczności. Doskonale nadaje się do wypełniania wolnego czasu.

Ocena końcowa : 9/10.

Gra dostępna za darmo na Windowsphone.com

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button