PhotoPlanner – zaprojektuj wygląd własnego pokoju

Jestem uzależniona od minimum comiesięcznego przestawiania mebli w pokoju. Wielokrotnie zdarzało mi się rozrysowywać na kartce układ ścian, a następnie mebli. Niestety – zwykle proporcje nie były zachowane, więc w praktyce połowa mebli nie mieściła mi się na ścianie. PhotoPlanner to aplikacja, która zagościła w moim urządzeniu wczoraj i zostanie w nim po kres mojego życia ;)

Za pomocą kilku przydatnych opcji, jesteśmy w stanie przenieść własne pomieszczenie na ekran smartfona. Wystarczy zrobić zdjęcie pokoju, kierując się instrukcjami na wyświetlaczu, by zacząć projektowanie. Kolejnym krokiem jest dopasowanie położenia ścian, podłogi i sufitu na obrazie. Jest to bardzo ważne – umożliwia bowiem bardzo precyzyjne rozstawienie mebli.

Ikonka prawie simsowego ludzika pomaga w zachowaniu proporcji między wielkością pomieszczenia, a człowiekiem. Kiedy wszystkie początkowe ustawienia będziemy mieć za sobą, przyjdzie czas na rozstawianie wirtualnych mebli. Korzystając z galerii aplikacji, wybieramy stoły, krzesła, kanapy, szafki i inne bibeloty, by w doskonały sposób zaprojektować wygląd wnętrza.

Najlepsze efekty osiągamy robiąc zdjęcie w pustym pokoju (bez żadnych mebli) – wtedy obecne mebelki nie nachodzą na te wstawione i obraz jest jasny i klarowny. Z mojego doświadczenia wynika, że nie trzeba wszystkiego wynosić, by móc się wspomagać projektem. Może obraz jest trochę niewyraźny, lecz z pewnością wystarczający.

Aplikacja jest wykonana bardzo ładnie i dokładnie. Dzięki prostym narzędziom, nawet laik będzie w stanie zaprojektować wnętrze. Autorzy – Planner 5D zadbali o to, aby użytkownicy mogli dopasowywać kolory tapicerek, oraz ścian według własnego uznania. Wszystko po to, by przenieść swoją wyobraźnię na ekran urządzenia.

Po zakończeniu projektowania, możemy zapisać dzieło na rolce, bądź w bibliotece aplikacji. Nic nie stoi na przeszkodzie, by podzielić się tworem ze znajomymi za pomocą portali społecznościowych, czy maila. Zabawa nie ogranicza się jedynie do salonu – możemy zaaranżować na przykład wygląd wnętrza sypialnianego. Ogranicza nas jedynie własna wyobraźnia ;)

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button