Pakiet MS Office pojawi się w Google Play i AppStore

Mamy dobrą wiadomość dla tych wszystkich, którzy chcieliby korzystać z oryginalnego Worda czy Excela na swoich urządzeniach mobilnych: pakiet biurowy firmy Microsoft zadebiutuje w wersji smartfonowo-tabletowej już w lutym 2013 roku. Co będzie oferował najnowszy mobilny produkt firmy Billa Gatesa? Przeczytajcie ten wpis, a wszystkiego się dowiecie.

Microsoft do tej pory unikał udzielania odpowiedzi na pytania dotyczące mobilnego pakietu Office. Dopiero tak naprawdę w trzecim kwartale tego roku na jego temat zaczęto mówić nieco bardziej otwarcie. „Otwarcie” nie oznacza jednak, że w pełni oficjalnie. Tak naprawdę bowiem Microsoft nie wydał do tej pory jeszcze żadnego zatwierdzonego przez zarząd dokumentu, z którego wynikałoby, że Office wkrótce pojawi się w wersji na urządzenia z Androidem oraz iOS-em. Wszystko wskazuje jednak na to, iż faktycznie wkrótce produkt ten zadebiutuje w sklepach Google Play i AppStore. Do takich informacji doszli przynajmniej dziennikarze The Verge.

Zgodnie z artykułem opublikowanym na łamach wyżej wspomnianego serwisu, mobilny MS Office składał się będzie z trzech aplikacji: Worda, Excela i PowerPointa. Co ciekawe, każdy z tych programów będzie można pobrać za darmo. Jest w tym, rzecz jasna, pewien haczyk – tylko wersje umożliwiające odczytywanie dokumentów dostępne będą nieodpłatnie. Jeżeli jednak będziemy chcieli, na przykład, popracować bardziej aktywnie z dokumentami w Wordzie (to jest edytować je) będziemy najpierw musieli wykupić roczny abonament.

Potencjalne ceny subskrypcji pakietu aplikacji biurowych od Microsoftu nie są na razie znane. Oczywiście, nie można spodziewać się jednak, że będą one należały do najniższych.

Zdaniem osób pracujących w The Verge, ekipa Billa Gatesa, wypuszczając Office’a na iOS-a oraz Androida, nie chce robić konkurencji swoim produktom przeznaczonym na komputery stacjonarne. Najprawdopodobniej więc mobilne Word, Excel oraz PowerPoint oferować będą dużo mniej funkcji niż ich desktopowe odpowiedniki.

Kiedy możemy spodziewać się premiery biurowego pakietu od Microsoftu w wersji mobile? Zgodnie z nieoficjalnymi informacjami, wersja na iOS pojawić ma się w lutym 2013 roku, natomiast wersja na Androida – maksymalnie trzy miesiące później.

Używacie obecnie w swoich mobilnych urządzeniach aplikacji biurowych? A jeżeli tak, to czy zdecydujecie się zmienić aktualnie używany przez Was program na oryginalnego Worda, Excela czy PowerPointa? Napiszcie, ewentualnie, ile maksymalnie moglibyście zapłacić Microsoftowi za roczny abonament.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button