Tangled Curiosity – gra mobilna od Intela

Większość gier opisywanych na łamach naszego blogu powstaje w firmach zajmujących się tylko i wyłącznie produkcją mobilnych aplikacji. Od czasu do czasu zdarzają się jednak wyjątki. Jednym z nich jest bez wątpienia gra logiczna o nazwie Tangled Curiosity, którą w AppStore zamieścił kilka dni temu…Intel.

W grze Tangled Curiosity gracz stoi przed zadaniem połączenia wiązki światła ze wszystkimi punktami umieszczonymi na danej planszy. I o ile na samym początku zrealizowanie tego narzuconego nam celu nie sprawia większego problemu, o tyle w późniejszych etapach robi się to zdecydowanie trudniejsze.

Sterowanie w aplikacji od Intela odbywa się za pomocą ekranu dotykowego. Jedyne co musimy tutaj robić, to po prostu w odpowiedni sposób umiejscawiać wiązkę światła w konkretnych punktach. Szczegółowe wyjaśnianie sposobu kierowania głównym elementem gry nie jest w tym przypadku konieczne. Wystarczy bowiem spędzić chwilę nad  Tangled Curiosity, by wszystko stało się jasne.

Mobilny produkt z tego wpisu oferuje blisko 50 leveli o zróżnicowanych poziomach trudności. W trakcie gry istnieje możliwość odblokowania specjalnych ciekawostek naukowych. Dzięki nim można dowiedzieć się naprawdę interesujących rzeczy odnośnie różnych dziedzin nauki. Oczywiście, każda z kart posiada tekst w języku angielskim, tak więc bez znajomości tegoż języka wiele ciekawego raczej się z aplikacji nie dowiecie.

Oprawa graficzna zastosowana w Tangled Curiosity potrafi przypaść do gustu. Neonowy świat pełen wiązek światła i niczego więcej tylko na początku wydaje się być nudny. Jest jednak w nim coś takiego, co może się spodobać nawet bardziej wymagającemu graczowi.

Opisywana w tym wpisie gra dostępna jest w AppStore. Intel postanowił opublikować ją zupełnie za darmo. Nie pozostaje nam zatem nic innego, jak po prostu polecić Wam Tangled Curiosity i życzyć powodzenia w przechodzeniu poszczególnych plansz.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button