Fizyka na 5 – dla tych, którym wiele brakuje do Einsteina

Jeżeli na przedmiocie szkolnym zwanym fizykom cały czas zarabiacie najgorsze z możliwych ocen, to czas najwyższy byście coś z tym zrobili! Nie, nie – nie chcemy mobilizować Was do nauki. Chcemy natomiast, byście odwiedzili Google Play i sprawdzili ciekawą aplikację o nazwie „Fizyka na 5”, którą pobrać można zupełnie za darmo.

Program mobilny o nazwie „Fizyka na 5” jest bardzo prostym narzędziem, co nie oznacza, że w żaden sposób nieużytecznym czy posiadającym małą ilość funkcji. Stworzona przez Geckonization aplikacja to bowiem nie tylko zbiór wzorów fizycznych, lecz także spora baza  rozwiązań standardowych zadań, które często pojawiają się na szkolnych testach.

Opisywany mobilny produkt oferuje swoim użytkownikom trzy zakładki, reprezentujące różne funkcje programu. Dostępny jest, między innymi, dział, w którym znaleźć możemy najpotrzebniejsze wzory bądź też wspomniane przez nas wyżej zadania tekstowe. Ciekawą opcją jest także wyszukiwarka, która daje nam możliwość znalezienia w bazie programu konkretnego zadania.

Liczba dostępnych w „Fizyce na 5” wzorów jest całkiem spora. Świadczyć może o tym chociażby fakt, iż zostały one podzielone na ponad 10 rozdziałów. W każdym z nich zastosowane we wzorach symbole zostały w odpowiedni sposób wyjaśnione. Dzięki temu nawet najsłabszy fizyk w szkole bez większego problemu jest w stanie podstawić dane z zadania.

Zbiór ćwiczeń fizycznych w programie z tego wpisu nie należy do najbogatszych w treść. Korzystać z niego jednak można w trybie offline, a rozwiązanie każdego z zadań jest wyjaśnione w bardzo dogodny sposób. Nie ma zatem do czego zbytnio się tutaj przyczepić, choć – oczywiście – dobrze, by było, gdyby liczba dostępnych w programie zadań była dużo pokaźniejsza.

Aplikację „Fizyka na 5” znajdziecie w Google Play. Pobrać ją można zupełnie za darmo. Jeżeli zatem macie problem z fizyką, z całą pewnością powinniście zainteresować się produktem od Geckonizationa.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button