PAC-MAN +Tournaments- Magia automatu!

Niektórzy z Was może pamiętają godziny spędzone na stojąco, dziesiątki złotych wydane na żetony i tonę zabawy z gry w pobliskim salonie gier. Pong, Tetris, czy Pac Man to już klasyki gier i prekursorzy tych obecnych. Czas trochę odświeżyć sobie jeden ze starych tytułów w nowej odsłonie na telefony komórkowe.

PacMan jest, jak każdy widzi. W oku zakręciła mi się łezka wspomnień po uruchomieniu aplikacji od Namco Bandai. Dla młodszych graczy wytłumaczę- naszym bohaterem jest tytułowy PacMan- żółta kuleczka, mająca obsesję na punkcie zjadania wszystkiego, co wpadnie jej do buzi. Łącznie z duchami, które kręcą się po poziomie i skutecznie utrudniają zebranie wszystkich przedmiotów z labiryntu, co jest celem każdego poziomu. Gdy duch nas dopadnie- tracimy życie. Gdy zjemy większą kropkę i dopadniemy ducha, ten trafia do swojego więzienia, dając nam trochę czasu na odwrót. Namco zdecydowało się odnowić ducha automatów, dodając możliwość sterowania joystickiem na ekranie. Możemy też sterować za pomocą ruchów palca, co także jest bardzo wygodne i dopracowane. Do gry dodano tryb Tournament, czyli Mistrzostwa w Pac Mana, które odbywają się na 49 różnorodnych labiryntach. Naszym celem, jest ukończyć je wszystkie z jak najwyższym wynikiem, który zapisze się w statystykach prowadzonych online, przez które możemy konkurować z graczami z całego świata. Nigdy nie byłem dobry w tą grę, ale ostatnią noc przesiedziałem próbując pokonać wszystkie labirynty i wiem, jak wielkie to jest wyzwanie.

Jeśli chodzi o szatę audiowizualną, to jest bardzo ładnie oprawione retro- wszystko ma stylistykę 8bitową, tak jak to było w oryginale, ale rzeczy takie jak menu, czy płyta z joystickiem zostały wykonane bardzo schludnie na wysokim poziomie. Te dwa style świetnie ze sobą współgrają i dają niesamowite wrażenia z rozgrywki. Do tego dochodzą autentyczne dźwięki z gry, które tylko wzmagają wspomnienia z dzieciństwa. Gra nie otrzymała żadnego motywu dźwiękowego, co z jednej strony jest dobrym krokiem, z drugiej miło byłoby, gdyby coś przygrywało w menu głównym.

Warto sprawdzić, szczególnie dla tych którzy pamiętają tą grę z automatów. Nowi gracze także nie powinni na nic narzekać. Polecamy!

Za darmo w Google Play!

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button