Nowości w grach od Google

Google chwilę temu na dzisiejszej konferencji zwanej I/O zapowiedział kilka rzeczy, które znajdziemy w przyszłych grach. Wreszcie skupiono trochę swojej uwagi na graczach. Może wreszcie doczekamy się jakiegoś lepszego sortowania aplikacji w Google Play? :)

Pierwszą nowością, którą Google niedługo wprowadzi jest Cloud Save. Możliwe, że słyszeliście o tym już trochę wcześniej, bo informacja ta była podawana w wielu serwisach informacyjnych już od kilku dni. Cloud Save polega na tym, że wszystkie save’y z gier, a więc zapisane ich stany będą znajdowały się na serwerach Google. Jeśli coś się stanie z naszym telefonem, zostanie uszkodzony czy coś innego złego się przydarzy, to zapisów nie stracimy – będą one dostępne z serwerów Google.

io2013

Kolejna to achievementy, które będą teraz ujednolicone we wszystkich aplikacjach. Pewnie będzie to wyglądało podobnie do tego, co zaoferował nam Microsoft już dawno temu.

Dodane zostaną także tabele punktowe, w których będziemy mogli się porównać z innymi graczami na świecie oraz z naszymi znajomymi. Wszystko to oczywiście ma na celu zwiększenie ilości czasu, który spędzamy na granie.

Przedostatnia ciekawa opcja to Multiplayer. Będzie on całkowicie obsługiwany przez Google. Nie trzeba bawić się samotnie w połączenia miedzy telefonami i zapewnianie odpowiedniej infrastruktury do zapisu wszystkiego. Teraz przejmie to Google.

Ostatnia rzecz to profesjonalne tłumaczenia, które będzie oferować Google w swoich narzędziach developerskich. To oznacza, że całkiem możliwe, iż niedługo będziemy mogli cieszyć się zdecydowanie większą ilością języków w grach. Wszystko to za pomocą kilku kliknięć developera.

Jak to wszystko wyjdzie? Zobaczymy!

Tymczasem zapraszamy do oglądania konferencji Google :) Na żywo!

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button