Cloudii – chmury w jednym miejscu, a mimo to słonecznie

cloudiiNa pewno większość z was korzysta nie z jednego, a z kilku serwisów, które oferują przechowywanie danych. Kilka serwisów oznacza kilka aplikacji jednocześnie zainstalowanych na telefonie. Po co? Nie łatwiej będzie zrobić jedną, która integruje wszystkie usługi w jednym miejscu? Proszę bardzo! Oto Cloudii.

Program umożliwia na dostęp do wszystkich plików, które trzymamy na serwerach Google Drive, Dropbox, Skydrive oraz Box.com. Twórcy przekonują, że już niedługo będziemy mogli korzystać z jeszcze większej ilości serwisów. Jak będzie, zobaczymy. Oby się to jednak udało. O dziwo można korzystać z więcej niż jednego konta w każdym serwisie. Świetna opcja.

Pierwsze uruchomienie aplikacji to synchronizacja kont z programem. Wystarczy się zalogować na stronie serwisu i pozwolić na dostęp przez Cloudii. Program nie ma zbyt wielu funkcji. Pobierz, wyślij i utwórz nowy folder. W sumie – czego chcieć więcej? Wszystkie inne funkcje byłyby zbędne. Prostota jest w cenie.

Jedna przydatna opcja to możliwość ustawienia sobie kodu PIN. Ten zabezpieczy nasz zestaw kont przed niepowołanym dostępem. Przecież trzymamy tam wszystkie swoje dane! A na serwerach zewnętrznych trzymamy zazwyczaj te najważniejsze oraz kopie zapasowe, których stracenie byłoby niezbyt przyjemne.

Ocena 8/10.
Bardzo przyjemny interfejs, prostota oraz świetny pomysł.
Za darmo w Google Play.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button