My Warsaw – nowoczesny przewodnik po Warszawie Janusza Korczaka

Na łamach naszego blogu pisaliśmy już o wielu mobilnych przewodnikach, lecz żaden z nich nie wyróżniał się czymś szczególnym. Dzisiaj będzie jednak zupełnie inaczej. „My Warsaw” jest bowiem aplikacją, która  łączy w sobie cechy nowoczesnego programu turystycznego z grą mobilną i książką edukacyjną. Jesteście ciekawi, jak owo połączenie spisuje się w praktyce? Jeżeli tak, to czytajcie dalej.

Opisywana w tym wpisie aplikacja jest stosunkowo bardzo „świeża”, gdyż jej premiera miała miejsce dopiero w ostatni piątek, czyli w Dzień Dziecka. Warto jednak wspomnieć, że „My Warsaw” to nie dzieło amatorów, lecz ciężka praca programistów zatrudnionych przez Muzeum Historii Żydów Polskich i Dom Spotkań z Historią.

Główną postacią – jeśli tak można powiedzieć – najnowszej, polskiej aplikacji edukacyjnej jest Janusz Korczak, znany żydowski lekarz i pisarz, który zginął podczas II wojny światowej. „My Warsaw” powstało właściwie w  taki sposób, by młode pokolenie mogło zobaczyć, jak wyglądała Warszawa w latach Henryka Goldszmita (prawdziwe imię i nazwisko Korczaka).

W sumie do wyboru są dwie trasy turystyczne. Pierwsza z nich dotyczy lat młodości znanego warszawiaka, natomiast druga – jego losów w latach 1939-42.  Jak czytamy w informacji zamieszczonej przez twórców „My Warsaw”, zwiedzenie wszystkich miejsc dostępnych na szlakach zajmuje blisko 6 godzin, gdyż w aplikacji wyróżnionych jest ponad 50 miejsc.

Każde z wyżej wymienionych miejsc powstało tak, by w telefonach można było wykorzystać technologię rozszerzonej rzeczywistości. Oznacza to, że możemy skierować nasz telefon na wybrane miejsce, a aplikacja pokaże nam jak dany budynek czy dzielnicę widział Janusz Korczak.

Poza tym o każdym z 50 punktów możemy posłuchać dzięki nagraniom stworzonym przez profesjonalnego przewodnika warszawskiego. Oczywiście, nie mogło również zabraknąć fragmentów dzieł Korczaka, w których pisarz opisuje odwiedzane przez nas miejsce.

Na koniec warto wspomnieć o jeszcze jednej funkcji „My Warsaw”, a mianowicie o specjalnych quizach, pozwalających nam na sprawdzenie swojej wiedzy na temat Janusza Korczaka i Warszawy z lat, w których żył.

Nowoczesną historyczną aplikację możecie pobrać bezpłatnie z Google Play i AppStore. Przewodnik dostępny jest w dwóch wersjach językowych – polskiej i angielskiej.

 

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button