Moon+ Reader – czytanie w najlepszym wydaniu.

Wakacje to czas nadrabiania zaległości w literaturze, czy to pięknej, czy też tej brzydszej. Jednak w tych czasach nie każdego stać na gruby tom- ebooki są o wiele tańszą i wygodniejszą alternatywą. Mimo, że to wciąż nie książka w pełnym wymiarze, trzeba jakoś ją wygodnie przeczytać.

unnamedCA4HHQ10

Aplikacja Moon+ Reader jest dziełem programistów ze studia Moon+, które na swoim koncie ma tylko ten produkt. Jednak wystarcza im to, bo jest to według mnie najlepszy czytnik wirtualnych książek na Androida. Przede wszystkim, program obsługuje większość znanych nam formatów książek i dokumentów- epub, mobi, chm, txt, html i wiele więcej. W dodatku mamy dostęp do darmowej biblioteki prowadzonej przez twórców, z której możemy pobrać tysiące utworów, niestety na razie w większości w języku angielskim, jednak oferta ciągle jest poszerzana o nowe języki i może kiedyś trafimy tam na woluminy w rodzimej wersji językowej. Bardzo chwalę sobie możliwość personalizacji tekstu  w Moon Readerze. Możemy ustawić sobie m.in. wysokość linii, wielkość czcionki, czy też manipulować jasnością. Ja zaliczam się do nocnych moli książkowych, więc daję ogromny plus za tryb noc/dzień. Gdy zapada zmrok unnamedCA7QYO0Qmożemy przełączyć aplikację na tryb nocny, biała faktura kartki zamienia się w czarną, a czarne litery stają się białe, oczy mniej się męczą- lepiej się czyta. Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie opcja „Miej zdrowe oczy”, gdy podczas dłuższego posiedzenia nad książką, po godzinie wyskoczył mi komunikat, żebym dał swoim oczom odpocząć i przez minutę nie dano mi kontynuować wątku. Naprawdę świetna sprawa. Wszystkie nasze pozycje gromadzone są na półce i aplikacja wyświetla nam postęp procentowy danej książki. Czasem trochę smutno tak patrzeć, jak zbliżamy się do 90%.

Niestety darmowa wersja ma jedną dość istotną wadę- mianowicie reklamy. Niektóre zaliczają się do tych mniej natrętnych, ale zdarzają się też takie, które po prostu frustrują i dodatkowo męczą wzrok. Wersja darmowa nie ma wsparcia dla plików formatu PDF, ani możliwości korzystania z DropBoxa, dlatego też miłośnikom czytania zalecam zakupienie wersji Pro w cenie 16zł. Oczywiście po wypróbowaniu darmowej wersji.

Zarówno ja, jak i moje oczy zadowoleni jesteśmy z użytkowania tej aplikacji, w Play nie znalazłem żadnej lepszej alternatywy.

Ocena Appsblog- 9/10.

Moon+ Reader do pobrania za darmo z Google Play

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button