miCal – zaawansowany kalendarz dla urządzeń z iOS-em.

Jeżeli szukasz do swojego iPhone’a rozbudowanego kalendarza, w którym znajdziesz wszystkie najpotrzebniejsze przeciętnemu użytkownikowi funkcje, to bez wątpienia powinieneś zainteresować się aplikacją miCal, dzięki której w prosty i wygodny sposób zaplanujesz każdy swój dzień oraz zapiszesz wszystkie ważne dla siebie daty.

Nie ma co ukrywać, domyślny kalendarz w iOS-ie nie należy do idealnych. Oczywiście możemy w nim znaleźć podstawowe opcje, jednak są tacy, co potrzebują czegoś więcej od kalendarza i dlatego właśnie powstała aplikacja miCal, która w 2010 roku zdobyła wyróżnienie na  App-Developer Conference 2010.

Do głównych zalet miCal należy bez wątpienia możliwość zapisywania różnych wydarzeń zaplanowanych na konkretny dzień. Program jednak nie tylko pozwala nam na wpisanie nazwy wybranego przez nas eventu, lecz również umożliwia nam zaznaczenie na mapie (współpraca z Google Maps) miejsca, w którym się on odbędzie.

W opisywanym przez nas programie bardzo spodobał nam się także sposób informowania o urodzinach znajomych polegający na wyświetlaniu listy wszystkich solenizantów z najbliższych siedmiu dni. Oprócz tego w dzień urodzin, na przykład, przyjaciółki, narzędzie umożliwia nam, przy pomocy specjalnych przycisków, na wykonanie do niej telefonu, sms-a bądź e-maila.

Co ciekawe, miCal poza możliwością dodawania wydarzeń, umożliwia nam także zapraszanie znajomych na konkretną uroczystość, co na pewno można zaliczyć do plusów tego programu.

Nie należy też zapominać, że w aplikacji dostępna jest stacja pogodowa pozwalająca nam na sprawdzanie prognozy pogody na  konkretny dzień.

Na koniec warto napisać, że w miCal możemy korzystać z polskiej wersji językowej, a samo działanie programu stoi na naprawdę wysokim poziomie, gdyż bardzo rzadko zdarza się, by coś się w nim zawiesiło bądź nie zadziałało tak, jak powinno.

W AppStore miCal kosztuje $1.99. Dla tych, co nie używają często kalendarza cena może się wydawać wysoka, lecz myślimy, że dużej części naszych Czytelników opisywany przez nas program przypadnie do gustu.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button