National Gallery London – aplikacja dla każdego miłośnika sztuki

Po tym jak opublikowaliśmy informację o bardzo ciekawej aplikacji, pozwalającej nam na oglądanie w trójwymiarze dzieła stworzonego przez Leonarda da Vinci, postanowiliśmy, że programów dotyczących sztuki będziemy zamieszczać więcej. I właśnie dlatego chcieliśmy dzisiaj przybliżyć Wam nieco działanie programu „National Gallery London”.

Jak nietrudno się domyślić, opisywana przez nas aplikacja została stworzona przez brytyjską Narodową Galerię Sztuki, która znajduje się w stolicy Wielkiej Brytanii, czyli w Londynie.

Z racji tego, że wielu Polaków wyjeżdża na Wyspy nie tylko do pracy, lecz także do rodziny na kilkudniowe wypady, być może niektórzy z naszych Czytelników mieli już okazję podziwiać zbiory jednego z  największych muzeów ojczyzny piłki nożnej.

Jeżeli jednak póki co nie planujesz wyjazdu do Londynu, lecz zawsze chciałeś odwiedzić znajdującą się w nim Narodową Galerię Sztuki, to aplikacja stworzona przez tę instytucję na pewno Ci się spodoba.

Program umożliwia nam bowiem oglądanie w jakości HD obrazów dostępnych w National Gallery London. W sumie można z nim znaleźć 1525 dzieł  namalowanych przez ponad 500 artystów pochodzących z różnych wieków.

Oczywiście w aplikacji nie musimy przeglądać wszystkich dostępnych obrazów. A wszystko dzięki dobrze działającej wyszukiwarce, która pozwala nam na znalezienie interesującego nas obrazu bądź malarza.

Co bardzo ważne, National Gallery London pozwala nam na pobranie konkretnego dzieła sztuki, a nawet wysłanie go (w pełnej rozdzielczości) do znajomego czy członka rodziny.

Nie możemy też nie napisać o funkcji umożliwiającej publikowanie wybranego obrazu na portalu społecznościowym Facebook lub bardzo mało popularnym w naszym kraju VKontakte.

Niestety, aplikacja National Gallery London nie jest bezpłatna. W AppStore kosztuje 1,59 €, jednak raczej nie jest to wielka cena, szczególnie dla konsera sztuki.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button