LPG Kalkulator – dla zmotoryzowanych użytkowników smartfonów

Ceny benzyny od jakiegoś już czasu zaczynają przekraczać rekordowe poziomy. Ta sytuacja ma miejsce nie tylko w naszym kraju, ale także i na całym świecie, nic więc dziwnego, że coraz więcej osób zastanawia się nad założeniem w swoim samochodzie instalacji gazowej. Aplikacja „LPG Kalkulator” to dość przydatne narzędzie dla zmotoryzowanych, które oceni, czy opłaca Ci się modyfikować swojego „benzyniaka”.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że opisywana przez nas aplikacja nie należy do najbardziej rozbudowanych w Android Markecie. Mimo wszystko, uważamy, że niektórzy (podkreślamy: niektórzy) nasi Czytelnicy powinni się nią zainteresować, a dlaczego? O tym w dalszej części tego wpisu.

Jak sama nazwa wskazuje, program „LPG Kalkulator” to narzędzie służące do obliczania oraz pomagające nam ocenić opłacalność zakładania w naszym samochodzie instalacji gazowej, na którą w dzisiejszych czasach decyduje się coraz większa liczba naszych rodaków.

Produkt stworzony przez BR Borowski Gąsowska umożliwia nam wpisanie aktualnych cen benzyny oraz gazu LPG, a także posiada miejsce, w którym zamieszczamy informacje o średnim zużyciu benzyny oraz rocznym przebiegu naszego pojazdu. W „LPG Kalkulator” wpisujemy też cenę instalacji gazu wraz z montażem, a następnie czekamy na wynik i sprawdzamy, czy naprawdę opłaca nam się wydać pieniądze na gaz LPG.

Niestety, opisywany w tym wpisie kalkulator posiada jedną bardzo poważną wadę – pracuje tylko w jednej rozdzielczości. A to oznacza, że na większych telefonach aplikacja otoczona jest źle wyglądającą czarną oblamówką.

Nie ma co ukrywać, iż przed instalacją „LPG Kalkulatora” warto też dwa razy zastanowić się, czy tego typu program w ogóle jest nam potrzebny. Kalkulatory tego typu są bowiem dostępne w sieci już od dłuższego czasu, a przecież mało kto ma tak dużo pamięci w swoim telefonie, że chce trzymać w nim aplikację, z której skorzysta raz bądź dwa razy w ciągu kilku miesięcy.

Program pobrać możecie z Android Marketu (bezpłatny).

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button