Caylus – mobilna wersja popularnej gry planszowej

Na łamach naszego blogu znowu mamy okazję pochwalić polskich programistów tworzących gry na iOS-a. Tym razem przyszła kolej na twórców ze studia Big Daddy’s Creations, którzy zamieścili w AppStore multimedialną wersję znanej niemal na całym świecie gry planszowej o nazwie „Caylus”.

Zasady gry w planszówkę o nazwie Caylus nie należą do najprostszych. Dla jednych może być to jej wada, a dla innych zaleta. Jeżeli więc nie lubisz za bardzo główkować podczas gry, to raczej w najnowszej produkcji polskich twórców studia Big Daddy’s Creations nie znajdziesz niczego dla siebie.

Z racji tego, iż tłumaczenie reguł zabawy i wszystkiego co jej dotyczy zajęłoby nam wiele czasu, przejdziemy jedynie do omówienia głównych cech opisywanej przez nas aplikacji. A tych, co chcą się czegoś więcej dowiedzieć na temat zasad obowiązujących w Caylus, zachęcamy do odwiedzenia jakiejś strony internetowej stworzonej przez fanów tej popularnej na całym świecie planszówki.

Co bardzo ważne, aby rozpocząć grę w mobilną wersję Caylus wcale nie trzeba być obeznanym w jej regułach, a to dlatego, że po pierwszym uruchomieniu aplikacji otrzymujemy możliwość skorzystania z przejrzyście zrobionego i łatwego do zrozumienia tutoriala.

W grze mamy do wyboru dwa tryby gry – Single i Multiplayer. Na czym polegają oba raczej mówić nie trzeba, można jedynie napisać o tym, że w trybie dla wielu osób otrzymujemy możliwość tworzenia pokoi gry, do których możemy zapraszać swoich znajomych.

Godnym pochwały elementem w Caylus Mobile jest bez wątpienia również niezwykle ładnie wyglądająca oprawa graficzna, dzięki której w produkcję Big Daddy’s Creations gra się naprawdę przyjemnie.

Warto też napisać, że w opisywaną przez nas grę można grać nie tylko przy pomocy iPhone’a, lecz także iPada, co jest na pewno atutem aplikacji dodanej do AppStore przez polskich programistów.

Szkoda tylko, że cena Caylus’a wynosi w sklepie internetowym firmy Apple prawie 4 euro, więc naprawdę sporo, porównując standardy w AppStore.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button