2×2=4 – aplikacja, która nauczy Twoje dziecko tabliczki mnożenia

Matematyka to bez wątpienia jeden z najmniej lubianych przedmiotów szkolnych. Każdy z nas musiał jednak poznać jej podstawy z dodawaniem, odejmowaniem i tabliczką mnożenia na czele. W dzisiejszych czasach system nauczania się nie zmienił, jednak dzieci nie muszą już uczyć się z książek, bowiem matematyczną wiedzą mogą przyswajać w przyjemniejszy sposób – korzystając z urządzenia z zainstalowaną aplikacją „2×2=4”.

Nie wiem, jak było z Czytelnikami naszego blogu, ale mi osobiście matematyka nigdy się nie podobała i pewnie moja opinia na temat jej przydatności w życiu się nie zmieni. Myślę jednak, że gdybym był dzieckiem w dzisiejszych czasach, a mój rodzic miałby iPhone’a nauka tabliczki mnożenia sprawiłaby mi więcej frajdy i być może nie miałbym do matematyki jakiegokolwiek urazu.

Zasady działania aplikacji „2×2=4” są bardzo proste i powinny je zrozumieć wszystkie dzieci chodzące już do szkoły  (w końcu to do nich jest adresowany ten produkt).

Akcja opisywanej przez nas gry matematycznej odbywa się na morzu, na którym spotykają się dwa wrogo nastawione do siebie statki. Naszym zadaniem jest tak szybkie rozwiązywanie działań, byśmy to my zatopili statek naszych przeciwników, a nie odwrotnie. Proste, a do tego skuteczne, bo motywuje nasze pociechy do nauki (żadne dziecko przecież nie lubi przegrywać i we wszystkich chce być mistrzem).

Co bardzo ważne, program nie tylko oferuje mini-grę wykorzystującą podstawowe działania matematyczne, lecz także daje możliwość przeglądania i czytania tabliczki mnożenia. Możemy więc najpierw dziecku kazać nauczyć się podstaw, a dopiero później pokazać mu rozrywkę ze statkami.Wszystko zależy tylko i wyłącznie od nas i naszych metod.

Do minusów „2×2=4” na pewno można zaliczyć słabą oprawę graficzno-dźwiękową. Pytanie tylko czy w programach edukacyjnych jest ona najważniejsza?

Opisywaną przez nas aplikację  stworzoną przez Aplemakh Bros możecie pobrać z AppStore za 2,39 €.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button