ColorUp – kolorowa zręcznościówka

Polska gra zręcznościowa ColorUp to świetna propozycja dla każdego, kto ma kilka minut wolnego czasu i chętnie zagrałby w produkcję o przejrzystych i nieskomplikowanych zasadach.

Zadaniem gracza w ColorUp jest ułożenie z kolorowych pikseli różnego rodzaju kształtów. Ale spokojnie, nie trzeba wcale każdego z owych kwadracików samemu umieszczać w odpowiednim miejscu. Trzeba po prostu jedynie „łapać” pojawiające się na ekranie figury w odpowiednich kolorach i unikać tych, które nie są nam w danym poziomie potrzebne (za wybranie złego kwadratu odejmowane są nam punkty).

Na wykonanie poszczególnych zadań mamy w grze określoną ilość czasu. Oczywiście, nie musimy maksymalnie wykorzystywać danych nam sekund. Im szybciej bowiem uda nam się skończyć dany poziom, tym lepiej dla nas, gdyż otrzymujemy wówczas sporo punktów bonusowych, które poprawiają nasz dorobek punktowy.

Aby urozmaicić rozgrywkę jeszcze bardziej, autorzy ColorUp postanowili zastosować w swojej produkcji też kilka innych ciekawych dodatków. Jednym z nich są złote piksele, które doładowują nasz stan konta dodatkowymi punktami. W aplikacji od ExaMobile znalazło się też miejsce na combosy. Oznacza to, że otrzymujemy ekstra mnożnik punktów, kiedy uda nam się bezbłędnie wyłapać określoną ilość kwadracików.

Pierwsze poziomy dostępne w grze nie należą do najtrudniejszych i za bardzo nie zachęcają do kontynuowania zabawy. Z czasem robi się jednak coraz trudniej, gdyż ułożyć trzeba figury składające się z kostek w wielu kolorach, a to już wyższa szkoła jazdy.

Oprawa graficzna i dźwiękowa zastosowana w ColorUp stoi na przyzwoitym poziomie. Trzeba mieć na uwadze, iż jest to typowa „pięciominutówka”, a więc nie potrzebna jest w niej nowoczesna grafika, a przede wszystkim wciągająca na chwilę rozgrywka.

Pikselowa zręcznościówka od ExaMobile nie oferuje na razie wielu leveli, lecz mimo to jest – według nas – tytułem godnym uwagi. Szczególnie, że pobrać ją można z Google Play zupełnie za darmo.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button