Memory – gra ćwicząca pamięć

Zdarza Wam się czasem czegoś zapomnieć? Bywa tak, że idziecie do sklepu po mleko a wracacie ze wszystkim innym, poza tym właśnie produktem? Jeżeli tak, powinniście zainteresować się gierką Memory, której głównym zadaniem jest ćwiczenie pamięci gracza. Dzięki znanym obrazkom przedstawiającym bardzo często loga popularnych firm, macie szansę na wyczulenie swojego wzroku i dopasowywanie dwóch takich samych obrazków.

Jak już się pewnie domyślacie, gra polega na dopasowywaniu dwóch takich samych obrazków z kilkunastu widocznych na ekranie (oczywiście zakrytych). Uproszczeniem w grze jest to, że nieruszane przez nas ikonki oznaczone zostają znakiem zapytania. W chwili, gdy odkryjemy dany obrazek i nie znajdziemy do niego pary, okienko się odwraca, ale znak zapytania znika.

Do wyboru mamy kilka trybów: łatwy, średni i trudny. Różnią się od siebie przede wszystkim ilością ikon na ekranie. Jeżeli w łatwym do dopasowania mamy 12 klocków, trudny oferuje nam ich 54.

Z każdą minutą nasza pamięć się poprawia, wzrok wyostrza, a dodatkowo mamy szansę na poznanie znanych (bądź mniej) znaków reklamowych. Co możemy znaleźć po drugiej stronie klocka? Przede wszystkim postaci z gier, loga stacji benzynowych, albumów muzycznych itp.

Pobierz Memory za darmo w Google Play.

Ocena appsblog.pl: 6/10.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button