BaiBoard – zbiorowe rysowanie na ekranie

W celu zorganizowania zbiorowej burzy mózgów, w której rolę główną odgrywałaby tablica wypełniająca się różnego rodzaju pomysłami, można wynająć jakąś salę konferencyjną. Jest jednak prostszy sposób – prosta, stworzona na iPada, aplikacja BaiBoard.

BaiBoard to narzędzie do rysowania, które pozwala nam dzielić się wirtualną tablicą z innymi użytkownikami programu. Dzięki temu możemy jednocześnie rysować lub też pisać na tablicy z kilkoma osobami jednocześnie. Jest to świetne rozwiązanie dla osób lubiących organizować wszelkiego rodzaju burze mózgów na jakieś tematy, a nie zawsze mają czas, by przygotować tego typu spotkanie w specjalnym miejscu.

Aplikacja od Lightplaces Limited działa w prosty sposób. Używanie jej nie powinno, naszym zdaniem, sprawić problemów nikomu – nawet osobie, która rzadko ma do czynienia z nowoczesnymi technologiami. W końcu rysować (lepiej bądź gorzej) umie każdy, a i z udostępnieniem linku do tablicy również nikt nie powinien mieć większych problemów.

Do dyspozycji w programie mamy całkiem sporo narzędzi. Znaleźć w nim można te podstawowe – pozwalające na rysowanie odręczne bądź też wprowadzanie tekstu za pomocą klawiatury ekranowej, a także nieco bardziej wymyślne – służące do zamieszczania na tablicy strzałek, różnego rodzaju figur czy prostych linii.

Poza możliwością rysowania z kilkoma osobami naraz, BaiBoard umożliwia również rozmowę z naszymi partnerami. Służy do tego specjalnie przygotowany chat, który przydaje się nie tylko wtedy, gdy przygotowujemy coś na tablicy ze współpracownikami, lecz także podczas zabawy ze znajomymi (możemy, na przykład, zagrać w kalambury).

Mimo że produkt studia Lightplaces Limited oferuje całkiem sporo ciekawych rozwiązań, jest on do pobrania z AppStore całkowicie za darmo. Ciekawostką może być fakt, iż jest on dostępny również w wersji na komputery stacjonarne iMac.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button