Retro Racing – proste wyścigi dla dwóch osób

Coraz częściej na rynku aneroidowym pojawiają się aplikacje z dopiskiem RETRO albo 8BIT. To chyba tęsknota za dawnymi czasami, gdy tego typu gry były popularne, a wiele osób wiąże z nimi wspaniałe chwile oraz wspomnienia, które wiążą im się oczywiście nie tylko z grą. Sposób na przypomnienie sobie młodości. Oczywiście może to być także usprawiedliwienie lenistwa developerów, którzy stawiają na prostotę, bo muszą np. stworzyć odpowiednią ilość gier w roku. No cóż, nie szukajmy jednak powodów dlaczego gry są tak proste i przejdźmy do produkcji właśnie tego typu, którą jest Retro Racing.

Jak można się domyślić po tytule – są to bardzo proste wyścigi, gdzie celem, co oczywiste, jest dojechać jak najszybciej, przed wszystkimi do mety. Możemy konkurować z przeciwnikami sterowanymi przez komputer oraz z prawdziwym użytkownikiem. Wymagany multitouch ponad 2 punktowy, bo ten potrafi skutecznie uniemożliwić rozgrywkę. W grze mamy tylko kilka leżeli i samochodów. Każdy z nich charakteryzuje się inną prędkością, przyspieszeniem oraz sterownością. Należy więc wybrać ten, który najbardziej nam odpowiada.

Po trasie porozrzucane są różne Powerupy, które pozwalają na szybsze dojechanie do mety oraz które mogą nam skutecznie uniemożliwić dojechanie na pierwszym miejscu.

Jeśli chodzi o grafikę, to mamy tutaj kamerę z lotu ptaka. Jak za dawnych czasów jest także grafika 2D, niesamowicie prosta. Muzyka jest już w miarę ok, lecz również nie przeraża skomplikowaniem.

Mimo tego wszystkiego gra się całkiem przyjemnie i można grę polecić każdemu.

Za darmo w Google Play i za 1,79 Euro w Appstore.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button